فنگ شویی گیاهان و تاثیر استفاده گیاه در محیط منزل و محل کار

فنگ شویی گیاهان و تاثیر گیاه بر روی افراد و محیط

0 39

استفاده از فنگ شویی گیاهان و تاثیرات مثبت گیاهان بر روی افراد برای جذب ثروت ، آرامش و . . . مورد استفاده قرار می گیرد گیاهان زندگی می کنند و نفس می كشند همچنین می توانند احساسات و انرژی مثبت را در خانه یا محل کار ایجاد کنند . گیاهان توانايى تبديل انرژى بد يك محيط را به بهترين نحو به سمت مثبت دارند . با همه ى اين اوصاف ، در مورد نوع گیاهان و مكان قرار گيرى آنها بايد طبق اصول فنگ شویی گیاهان عمل شده تا بهترين نتيجه حاصل آيد .

روش استفاده از فنگ شویی گیاهان :

 • روش های مختلفی برای زیباکردن فضای خانه وجود دارد ! استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون یكی از آنهاست . با نكات كاربردی متنوعی نه تنها خانه بلکه فضای کار خود را با كمك گیاهان سبز تزیین کنيد .
 • خانم های خانه دار كه بخشی از دكوراسیون منزل شان را به گل آرایی اختصاص داده اند ، باور دارند ! كه حتی نگاه كردن به گل و گیاه آنها را سرشار از انرژی ، سرزندگی و شادابی می كند .
 • گیاهان سبز ! با شكستن پیوند بین مواد شیمیایی آنها را به عنوان غذا مصرف می كنند . در نتیجه بسیاری از موادی كه باعث آلوده شدن هوای داخل خانه می شوند از بین می روند .
 • به عنوان مثال ! انتخاب گیاهانی با برگ های پهن و بزرگ از چند جهت اهمیت دارد؛ اول آنكه برگ های بزرگ و پهن گیاهان ، بیشترین تاثیر را در افزایش نشاط و شادابی در خانه خواهند داشت . تبعیت از شیوه ها و اصول دكور آپارتمان با استفاده از گل ها و گیاهان به هرچه زیباتر شدن محیط زندگی شما كمك می كند .

فنگ شویی گیاهان | فنگ شویی ایران

قبل از اینكه سراغ گل فروشی محل بروید نگاهی به این نكته ها بیندازید:

🍀انتخاب

در انتخاب گل برای استفاده در دكوراسیون منزل تان بهتر است آنهایی را خریداری كنید كه هنوز غنچه هستند ! می دانیم زندگی کارمندی آنقدر پرمشغله شده که شما خانه تان را فقط روزهای تعطیل می بینید ! پس لازم است روی میز کار خود گیاهی زنده داشته باشید که گل های شان كاملا باز نشده اند . مثلا غنچه های گل رز در آینده ای نه چندان دور ، یعنی پس از دو یا سه روز باز خواهند شد . اگر همه گل های رز شكفته باشد ، به زودی عمر گل هایش به پایان می رسد .

🍀فضایابی

 • از سطوح مختلف برای قرار دادن گلدان ها استفاده كنید . میزها و قفسه ها برای گلدان های كوچك مناسب هستند . از فضاهای خالی خانه خود و جهت مناسب می توانید از انرژی گلدان ها و گیاهان بهره مند شد . ترجیحا در فضا و مناطق غرب و شمال غرب از گل و گیاه استفاده نکنید !

🍀رنگ بندی

 • یك اصل ساده باغبانی بر این نكته جالب تاكید می كند ! كه در كاشت گل ها چه در یك گلدان كوچك و ساده و چه حتی در باغچه ، همیشه باید به كاربرد رنگ های مختلف در كنار یكدیگر توجه داشت . می توانید از نقشه باگوا برای ترکیب بندی و نوع چیدمان رنگ ها برای گیاهان خود استفاده نمایید .

🍀گلدان مناسب برای فضای ورودی و راهرو

 • ورودی و راهرو ها را فراموش نکنید ! ورودی ها بهترین و مهم ترین جا برای قرار دادن گلدان های شما هستند ، گلدان شما می تواند روی جاکفشی یا کنسول شما قرار بگیرد . یک گلدان متوسط با گل های پر و چند رنگ زیبایی خاصی به فضای ورودی شما می بخشد .

🍀گلدان مناسب برای فضای آشپزخانه

 • عطر گل ها در موقع کار روزانه خستگی را از شما دور می کند ! حتی برای لحظه ای شما را از مشغله ی این دنیا بیرون ببرد یعنی زندگی در خانه ی شما جریان دارد ! گلدان آشپزخانه را بزرگ در نظر بگیرید و برایش کنجی را محیا کنید !

🍀گلدان روی میز کار

 • در کنار گلدان هایی که در خانه تان می گذارید . می دانیم زندگی کارمندی آنقدر پرمشغله شده که شما خانه تان را فقط روزهای تعطیل می بینید پس لازم است روی میز کار خود گیاهی زنده داشته باشید با این گیاهان می توانید ، در محل کارتان نشاط را تجربه کنید . این گیاهان بدون هیچ رسیدگی می توانند تا مدت ها روی میز کارتان دوام بیاورد .

🍀جهات استفاده از گیاه

 • گیاهان در جهت جنوب ، جنوب شرقی و شرق برای تقویت این جهات استفاده می شود تا ایجاد تعادل و هماهنگی در محیط را ایجاد نماید ! در بخش های شمال غرب و غرب ترجیحا از گل و گیاه استفاده نکنید !

🍀 استفاده از فنگ شویی گیاه برای جذب ثروت

 • در فنگ شویی گیاهانی وجود دارد که می تواند در جذب ثروت و قرار داد آن در جهت جذب ثروت موثر است ازجمله گیاه پاچیرا ، لاکی بامبو که در مقاله گیاه بامبو و تاثیرات آن به طور مفصل بحث شده است . گیاهان برگ پهن که در جهت ثروت افراد بر اساس عدد کوا و یا در جهت جنوب شرق نقشه باگوا می توانید قرار دهید .

فنگ شویی ایران

 

 

 

 

 

با فنگ شویی گیاهان ، محل زندگی و كار با نشاط داشته باشيد:

علم فنگ شویی در مورد چگونگی تنظیم محیط زیست طبیعی اطراف انسانها اصول و قوانینی دارد و حتی در مورد محل جای گیری گیاهان بر اساس فنگ شویی نیز نظراتی ارائه می دهد . به این معنی که علاوه بر نوع گیاهان ، محل قرار گیری آنها هم‌ مهم است .

به عنوان مثال ! اگر چه اغلب گفته می شود که کاکتوس های تیغ دار به علت نوع و شکل برگهایش باعث ایجاد شار منفی شده و انرژی مناسبی را گسترش نمی دهد . لیکن این گیاه برای تصفیه هوا از آلودگی بسیار مناسب است که باید در جای مناسب خود و تا جای ممکن از انواع کاکتوس بدون تیغ و استفاده شود .

گیاهان نقش مثبتی در محیط ما ایفا می کنند ! به شرطی که آنها به طور استراتژیک ، در مکان های مناسب از نقشه باگوا (Bagua) در خانه قرار دارد .

بهترین مکان برای قرار دادن گیاهان بر اساس فنگ شویی منزل و محل کار ! مناطقی است که عنصر چوب و یا آتش در نقشه باگوا وجود دارد و یا تغذیه یا غنی می شود !

 • مناطق جنوب شرقی ، جنوبی و شرقی بهترین نقاط فنگ شویی گیاهان شما هستند ! از انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم می توانید در محیط خود استفاده نمایید .

اگر انواع گیاهان در منطقه شمالی نقشه باگوا قرار گیرند و بیش از حد باشند ، اثر عنصر چوب ممکن است انرژی مثبت فنگ شویی را تضعیف کند . بنابراین ، در صورت وجود گیاه در منطقه شمال نقشه باگوا ، تعداد آنها را کاهش دهید !

فنگ شویی گیاهان | فنگ شویی ایران

 

تاثیرات مثبت وجود فنگ شویی گیاهان در محیط

 • وجود گل و گیاه در محل کار یا منزل ! تمرکز و بهره وری افراد را بهبود می بخشد ! بر اساس یک مطالعه منتشر شده در مجله روانشناسی محیط زیست Journal of Environmental Psychology ، حضور گیاهان در محیط توانایی افراد برای حفظ توجه و تمرکز را افزایش می دهد . در همین راستا ، مطالعات دیگر نشان داده است که گیاهان در محل کار می توانند بهره وری را ۱۵٪ افزایش می دهد ! از گیاهان تزیینی ، گل و گیاهان آپارتمانی مقاوم می توانید در محیط خود استفاده کنید .
چگونه گیاهان باعث ایجاد حس شادی و رضایتمندی در محیط میگردد ؟
 • مطالعات متعدد نشان داده است که گیاهان در محل کار میزان رضایتمندی کارکنان را افزایش می دهد ! علاوه بر این ، استفاده از گل ها بیشترین تأثیر را دارند . تحقیقات انجام شده در Rutgers نشان می دهد که کاربرد گل ها تاثیری شگرف بر روی حس خوشبختی دارد . و گلها باعث ایجاد لبخند بر لبان ۱۰۰٪ از افرادی شد که در تحقیق حضور داشتند .
چرا از گیاهان در کاهش استرس بسیار موثر می باشد ؟
 • یک مطالعه انجام شده توسط دانشگاه ایالتی واشنگتن و یک مطالعه منتشر شده توسط NCBI نشان داد ! که حضور گیاه باعث کاهش سطح استرس کارکنان می شود ! دکتر لئونارد پری از دانشگاه ورمونت ، تحقیقات مشابهی انجام داده و نتیجه آن‌جالب بود:
 • قرار گرفتن در نزدیکی گیاهان ، باعث کاهش سطح استرس در عرض پنج دقیقه شد !
چگونه از گل و گیاه آپارتمانی باعث بهبود روابط اجتماعی می گردد ؟
 • تحقیقات نشان داده است ! افرادی که بیشتر وقت خود را با گیاهان می گذرانند ، قادر به برقراری ارتباط بهتری با دیگران هستند ! قرار گرفتن در معرض محیط طبیعی ، که شامل حیوانات ، طبیعت و حیات وحش است ، نتایج مشابهی به دست می آورد .
چگونه گیاهان فنگ شویی باعث بالا بردن و بهبود سطح انرژی و نهایتا ایجاد عملکرد بهتر می گردد ؟
 • استفاده از گیاه باعث بهبود توانایی در یادگیری مي شود ! در يك تحقيق كه در سال۲۰۱۰ در ۱۰۱ دبیرستان عمومی در يكی از ايالتها انجام گرفت ! مشخص گرديد که قرار گرفتن در معرض طبیعت ارتباط مستقيم و مثبت با قوه ى يادگيرى و عملکرد دانش آموزان دارد .
چگونه گیاهان در روند بهبود بيمارى و تسریع آن کمک می کند ؟
 • گیاهان به بيماران كمك ميكند تا سريعتر بهبود يابند ! همچنين گياهان در كمك به کاهش ضربان قلب و فشار خون بسيار موثرند ! در همان مطالعه که در آن بیماران به سرعت بهبود یافتند ، محققان دریافتند که حضور انواع گیاهان در محیط داخلی توانایی کاهش ضربان قلب و فشار خون را دارند .

مطالب مرتبط

بامبو و فنگ شویی ( علم فنگ شویی در خصوص بامبو )

علم فنگ شویی برای باغچه و باغ شما

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.