علم فنگ شویی (چیدمان بر اساس همگام با طبیعت)

0 76
علم فنگ شویی  (چیدمان بر اساس همگام با طبیعت)
در زمانهاي قديم بشر کاملا در ميان طبيعت زندگي می‌کرد. در اين دوران از زندگي بشري، رودها، درختان، بیابان‌ها، مزارع و هر چه اطراف او قرار داشت، جزء خانه محسوب می‌شد. شايد درختان اولين جان‌پناه انسان در مقابل نور آفتاب، باران و دشمنان بودند. بعدازاین دوره بشر با پديد آوردن ابزار و کندن کوه‌ها و صخره‌ها به‌تدریج زندگي در داخل غارها را شروع کرد. بعدازآن، خانه‌های گلي و چوبي شکل گرفت و پس از ده‌ها هزار سال خانه‌های امروزي پديد آمدند.
فنگ شویی ، علمي قديمي، و هنر ايجاد تعادل و هماهنگي در جريان طبيعي انرژی‌های پيرامونمان می‌باشد.
فنگ شوئي هنرى است ساده، انعطاف‌پذیر و ملموس براى افزايش نشاط، آرامش و تعادل در زندگى روزمره كه با انواع سبک‌های دكوراسيون سازگارى دارد.
هدف فنگ شويي درمجموع خلق حس هماهنگي در خانه فرد و درنتیجه زندگي اوست.
فنگ شويي كمك می‌کند تا فقط موقعیت‌های مثبت ذهني و شانس خوب در محيط خلق شود.
فنگ شويي يك هنر شهودي است كه حس هارموني در آن بسيار مهم است و شما با چند اصلاح كوچك در چيدمان منزلتان  می‌توانید انرژی‌ها را با خود هماهنگ كنيد.
معناي لغوي فنگ شویی عبارت است از : فنگ به معناي “باد” و شوئي به معناي “آب”. در فرهنگ آسیای شرقی معتقدند در اثر اتحاد باد و آب، می‌توان سلامتي و محصول خوب به دست آورد. بنابراين “فنگ شوئي خوب” به معناي معاش و دارائي و ثروت خوب و “فنگ شوئي بد” به معناي سختي و بيچارگي می‌باشد.
“آنچه زندگي انسان را می‌سازد، نخست سرنوشت، پس‌ازآن اقبال، سوم فنگ شوئي، و در آخر انسان‌دوستی و تحصيل دانش است.”
از آنجائی که خواستگاه فنگ شويي قاره آسيا است، قوانين آن براي ما ايرانيان بيگانه و ناآشنا نبوده و بسياري از راه‌کارهای اين علم از قدیم‌الایام در فرهنگ ما نيز وجود داشته است .به‌عنوان‌مثال، با انجام خانه‌تکانی تمامي آلودگی‌ها و بی‌نظمی‌های ایجادشده در طول يک سال پاک‌سازی‌شده و انرژي محيط جديد و تازه می‌شود.
شاید در زندگی خود با مواردی برخورد کردید که خرید یا اجاره محل جدید برای کار یا زندگی باعث می‌شود تا تغییراتی خوب یا بد در زندگی شما به وجود آیند وقتی محل زندگی یا کار قبلی خود را باهم مقایسه می‌کنید می‌بینید که در خانه قبلی کار و حرفه خوبی نداشتید ولی در این خانه که آمدید وضع کار بهتر شده ولی ازنظر روابط عاطفی با همسر خود در مشکل هستید و یا بالعکس که اين مطلب نيز به قوانين فنگ شوئي مربوط مي شود.
در غرب نيز با وجوديکه از آشنای غربيان با اصول فنگ شوئي بيش از ربع قرن نمی‌گذرد، متخصصين فراواني وجود دارند که مشاوره فنگ شوئي انجام می‌دهند.
آنچه در بهره‌برداری از دانش فنگ شوئي مهم است، مطابقت دادن آن با امکانات موجود است. ممکن است محلي که شما زندگي می‌کنید، يک اتاق کوچک اجاره‌ای يا يک آپارتمان يا يک ويلاي بزرگ با حياط وسيع باشد. مهم اين است که ازآنچه در اختيار شماست، بهترين بهره‌برداری را داشته باشيد و تا حد ممکن محل خواب، نشستن، کار و مطالعه شما طوري تنظيم شود که بتوانيد به‌واسطه زندگي در آن بنا، آسايش و آرامش کافي را داشته باشيد و بدانيد که جمع‌کردن چه چیزهایی به دورتان باعث دردسر است و اضافه کردن چه چیزهایی می‌تواند حال شمارا به خوب تغيير دهد.
امروزه کمتر مردمي هستند که در خانه‌ای رو به آفتاب جنوب زندگي می‌کنند و با نظاره به تپه‌ای در پشت خانه خود به صداي جويبار در کنار خانه خود گوش می‌دهند و متاسفانه به دليل عرضه محدود واحدهاي مسکوني، اکثريت مردم می‌پذیرند که در آپارتمان‌ها زندگي کنند. اما خوشبختانه فنگ شوئي براي سکنه آپارتمان‌ها نيز به‌اندازه خانه‌های ويلائي راه‌حل دارد. به عبارتی، سودي که فنگ شوئي براي آپارتمان‌ها دارد، بيش از خانه‌های ويلائي می‌باشد .
با کمک فنگ شوئي در آپارتمان خود، به تعادل و هماهنگي با محيط دست خواهيد يافت و اين هم‌نوائی به‌نوبه خود باعث رضايت خاطر، زندگي شاد و وفور نعمت براي شما خواهد شد.
با استفاده از اصول فنگ شویی می‌توانید اثرات انرژی منفی را در زندگی و کار خود کاهش داده و سعی در تقویت و حفظ انرژی مثبت زندگی خودخواهید کرد . سعی ما در فنگ شویی شناساندن انرژی‌های محیط به شماست با داشتن اطلاعات کافی می‌توانید مقدار ، چگونگی و کیفیت یک انرژی را تشخیص داده و از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنید .
فنگ شویی برای داشتن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیاء در ساختمان‌های مسکونی، تجاری،باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی ، شادی و موفقیت ، هماهنگی و به‌طورکلی انرژی مثبت داشته باشد. مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد استفاده از رنگ‌های مناسب اشکال مناسب و در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است.
فنگ شویی دانش زندگی متعادل و هماهنگ بین انسان و طبیعت پیرامون اوست که آغاز پیدایش آن به اندیشه‌های کهن شرقی با قدمت چند هزارساله برمی‌گردد.
فنگ شویی به من یاد می‌دهد با تحلیل انرژی‌های فضای داخل و بیرون محل زندگی و کار خود، کیفیت انرژی‌های مثبت و منفی اطراف خود را شناخته و با ایجاد و افزایش انرژی‌های مثبت و کاهش و حذف انرژی‌های منفی ، کیفیت زندگی خود را بهبود بخشم و فضای زندگی و کار خود را ” مکانی برای خوشبختی ” سازم امروز در سراسر دنیا بسیاری از مردم برای طراحی و ساخت خانه و محل کار خود از فنگ شویی استفاده می‌نمایند همچنین این علم در تعداد زیادی از مراکز علمی معتبر دنیا تدریس می‌گردد.
زندگی من بازتاب کامل اندیشه‌های من است.
هنگامی‌که عمیق‌ترین باورهای خود را دوباره زندگی تغییر می‌دهم، زندگی‌ام نیز به همان ترتیب دستخوش تغییر می‌گردد.
تمام کسانی که زندگی‌شان سرشار از آرامش و پویایی است، افرادی هستند که با کسب آگاهی و به‌کارگیری مهارت‌های لازم توانسته‌اند توازن و هماهنگی را به زندگی خویش هدیه دهند.
فضای خانه من مکانی است برای ، عشق ورزیدن به همسر و فرزندان ، دعا و نیایش ، آرامش ، امنیت ، برکت، ثروت ، لذت استفاده از تجربه بزرگان ، خلاقیت دانش و سلامتی
فضای کار من مکانی است برای برکت و روزی حلال ، کمک، خلاقیت ، دوستی، پیشرفت، اعتماد ، آرامش ، همکاری ،رضایت و خدمت
این فضای خانه و کار من است.
فضای خانه و کار من نمای بیرونی چیزی است که در ذهنم می‌گذرد و برای خود آرزومندم
پس
آن‌ها را به‌گونه‌ای می‌سازم که هر کس در آن قدم گذارد روح صداقت و صمیمیت را با تمام وجودش احساس نماید آن‌ها را به‌گونه‌ای می‌سازم که نور و زیبایی خداوند جلوه‌های همیشگی آن باشند.
آن‌ها را به‌گونه‌ای می‌سازم که مرا به خوشبختی نزدیک‌تر کنند آنها را به‌گونه‌ای می‌سازم که هرروز برکت و روزی در آن افزون شود.
فضای خانه و کار من آینده و مسیر زندگی من است.
تاریخچه‌ای مختصر درباره فنگ شویی
بيان تاريخچه براي فنگ شوئي کار ساده‌ای نيست. چون فنگ شوئي نگرشي به هستي است که براي شکل‌گیری آن به‌صورت امروز چند هزار سال وقت صرف شده است
هزاران سال پیش‌ازاین، مردم چين دريافتند که کيفيت زندگي آنها هنگامي ارتقاء می‌یابد که بجاي نبرد با طبيعت، به هماهنگي با آن بپردازند. چنين گفته می‌شود که علم فنگ شوئي به ۴۰۰۰سال قبل از ميلاد برمی‌گردد. در آن زمان زندگي اطراف رودخانه لو در چين باستان رشد زيادي کرده بود. طغيان مکرر رودخانه باعث بروز خسارت‌های زياد به محصولات کشاورزي می‌شد. در همين دوره مردي به نام فو-هسي روزهاي متوالي بالاي کوه می‌نشست و به مسير رود نگاه می‌کرد تا بالاخره راهي براي اصلاح مسير رودخانه پيدا کرد و توانست براي هميشه به طغيان آب پايان دهد. فو-هسي بعد از مدتي امپراتور منطقه شد. بسياري او را پایه‌گذار فنگ شوئي می‌دانند و معتقدند که جرقه‌های اوليه فنگ شوئي در همين دوران زده شد. يک روز که فو-هسي در کنار رودخانه لو در حال مراقبه بود، لاک‌پشت عظيمي را ديد که در حال بيرون آمدن از آب بود. هنگامی‌که لاک اين خرنده را از نزديک ديد، متوجه نقش‌های خال‌ها سياه و سفيدي بر روي لاک شد که در يک مربع (که به مربع جادوئي) معروف شد با ۹خانه قرارگرفته بودند. ترتيب قرارگيري نقش‌ها (خال‌ها) به‌گونه‌ای بود که حاصل جمع آنها از هر طرف (چه عمودي، چه افقي) برابر ۱۵ می‌شد. اين کشف، امپراتور را شگفت‌زده و به تفکري طولاني واداشت و سرانجام اين تفکر طولاني، بوجود آمدن علم فنگ شوئي بود.
 
[/porto_content_box]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.