کاربرد معماری و فنگ شویی از ایام قدیم تا به امروز

زمانی که معماری و اصول چیدمان اصولی بر اساس فنگ شویی داشته باشید انرژی را می توانیم به بهترین شکل فعال کنیم.

0 43

آنچه از آن خواندن مقاله معماری و فنگ شویی می توانید بدست آورید؟

  • چگونگی تغییر علم فنگ شویی از دیروز تا به امروز دارای چه کاربردی است؟!
  • چه مکان هایی امروزه بر اساس علم فنگ شویی ساخته شده ؟!
  • علم فنگ شویی بر اساس چه محاسباتی و چگونه قابل اجراست!

فنگ شویی کلمه ای است چینی که به صورت تفکیکی، فنگ به معنی باد و شویی به معنای آب است. علم کهن در معماری فنگ شویی بیانگر مفاهیم ارزشمند زندگی است. همچون علوم ارزشمند دیگر مانند طب ابوعلی سینا در طب سنتی یا طب معماری ودائی مربوط به هند که این علم تفاوت بخصوصی نسبت به علوم خاص و هم ردیف خود دارد.

همچنین امروزه معماری در علم فنگ شویی  تفاوت و جایگاه ویژه ای در معماری جهان باز کرده است.

ابزاری است که تئوریش را به عمل می رساند و آن ابزار محیط یا فضا است قبل از اینکه به این ابزار در علم فنگ شویی بپردازم کمی در باب تئوری موضوع مطالبی را می گوییم.

سوالی که مطرح میشود، هماهنگی بین چه چیزهایست؟

این دانش بیانگر وجود نظم و هماهنگی خاصی است که در دنیای پیرامون ماست!

معماری بشر در طول تاریخ دستخوش تغییرات بسیاری شده که از پس این تغییرات سبک های مختلف معماری هم متولد شده است. رشته های مشترکی در تمام این تغییرات آن ها را به هم مرتبط ساخته و آن هم ایجاد راحتی و آرامش بیشتر بشر در محیط بوده است.

در پاسخ سوال فوق، در علم فنگ شویی هماهنگی و نظم، بین انسان و محیط است!

به طوری که این دو، دو وجه یک رابطه هستند؛ و زمانی که از هر سو فرکانسی از انرژی به سوی مقابل فرستاده می شود. پاسخ متقابل چیزی جز در محدوده ی منظم و مشخصی اتفاق نمی افتد. فنگ شویی شاخصه های اصلی و محدوده ی این ارتباط هماهنگ را شناخته و به ما این کمک را می کند. که چگونه بتوانیم فضایی را به لحاظ طراحی پلان و طراحی داخلی به گونه ای داشته باشیم که بتوانیم آرامش، آسایش و سعادتمندی را تجربه کنیم!

معماری | فنگ شویی

این ارتباط در بهترین حالت هماهنگی قرار داشته باشد که نتیجه ی آن مشخصا آرامش بیشتر انسان در فضا است؛ شاید بتوان گفت که این محکم ترین دلیلی است که بسیاری از معماران بزرگ دنیا در طول تاریخ معماری از این دانش کمک گرفته اند. ساختمان هایی چون؛  بانک HSBC  در هونگ‌کونگ، برج آزادی در هونگ کونگ، فرودگاه در پکن، برج العربی در دبی ، هتل مارینا بی سندز در سنگاپور، ساختمان اپرا و…  بسیاری از فضاها و ساختمان های بزرگ و کوچک دنیا که از فنگ شویی در طراحی آن‌ها استفاده شده است.

معماری | فنگ شویی ایران

معماری و فنگ شویی چه زمان کاربرد دارد؟

زمانی که ما بناها و محیط خود را با هماهنگی علم فنگ شویی پیش ببریم خواهیم توانست چرخ درست انرژی را به حرکت در آورده و حس خوب زندگی را تجربه نماییم. به عنوان مثال فصل زمستان محیط نیاز به گرمایش دارد. فصل تابستان محیط نیاز به سرمایش دارد.

علم فنگ شویی طبق قوانین و محاسبات درست و اصولی بنا شده است. 

چرخش حرکت زمین و ساعات شبانه روز و حرکت چرخش خورشید و ماه به این معناست که از زمان طلوع خورشید، شرق و انرژی منتشر شده از شرق و فصل بهار تا غروب خورشید به غرب و انرژی منتشر شده پاییز و …. به همین شکل می توان مشخص نمود چرخش انرژی در محیط پیرامون ما به چه شکلی انتشار پیدا می کند. این نظریه از زمان قدیم وجود کره زمین تا به امروز یکسان بوده و شبانه روز تغییری پیدا نکرده است. بنابراین اصول و قوانین همچنان بر این پایه  اصول اولیه استوار است و دستخوش هیچ تغییر ی نبوده!

  • در زمان های قدیم فضاها بزرگتر و اجرای قوانین در ابعاد بزرگتر
  • امروزه فضاهای آپارتمانی کوچک تر و اجرای قوانین در ابعاد کوچکتر می باشد

به عنوان مثال

  • جنوب غرب جایگاه مادر
  • شمال غرب جایگاه پدر

به همین اصول بقیه جایگاهها و فرزندان در جهات مختلف مشخص می شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.