تاريخچه اي  مختصر و کاربرد علم فنگ شویی 

0 296
تاريخچه اي  مختصر و کاربرد بین بشر و علم فنگ شویي 
http://تاریخچه
در زمانهاي قديم بشر کاملا در ميان طبيعت زندگي مي کرد. در اين دوران از زندگي بشر ، رودها، درختان، بيابانها، مزارع و هر چه اطراف او قرار داشت، جزء خانه محسوب مي شد. شايد درختان اولين جان پناه بشر  در مقابل نور آفتاب، باران و دشمنان بودند. بعد از اين دوره بشر با پديد آوردن ابزار و کندن کوه ها و صخره ها بتدريج زندگي در داخل غارها را شروع کرد. بعد از آن، خانه هاي گلي و چوبي شکل گرفت و پس از ده ها هزار سال خانه هاي امروزي پديد آمدند.
فنگ شوئي به نظامي از قوانين آسیای شرق دور تعلق داشته، علمي قديمي، و هنر ايجاد تعادل و هماهنگي در جريان طبيعي انرژي هاي پيرامونمان مي باشد
فنگ شوئي هنرى است ساده، انعطاف پذير و ملموس براى افزايش نشاط، آرامش و تعادل در زندگى روزمره كه با انواع سبك هاى دكوراسيون سازگارى دارد.
هدف فنگ شويي در مجموع خلق حس هماهنگي در خانه فرد و در نتيجه زندگي اوست.
فنگ شويي كمك مي كند تا فقط موقعيت هاي مثبت ذهني و شانس خوب در محيط خلق شود
فنگ شويي يك هنر شهودي است كه حس هارموني در آن بسيار مهم است و شما با چند اصلاح كوچك در چيدمان منزلتان مي توانيد انرژي ها را با خود هماهنگ كنيد.
معناي لغوي فنگ شوئي عبارتست از : “فنگ” به معناي “باد” و “شویی” به معناي “آب”. در فرهنگ چين باستان معتقدند در اثر اتحاد باد و آب، مي توان سلامتي و محصول خوب
بدست آورد. بنابراين “فنگ شویی خوب” به معناي معاش و دارائي و ثروت خوب و “فنگ شویی بد” به معناي سختي و بيچارگي مي باشد.
مردم چين معتقدند : “آنچه زندگي بشر را مي سازد، نخست سرنوشت، پس از آن اقبال، سوم فنگ شویی، و در آخر بشر دوستي و تحصيل دانش است.”
از آنجائيکه خواستگاه فنگ شويي قاره آسيا است، قوانين آن براي ما ايرانيان بيگانه و ناآشنا نبوده و بسياري از راه کار هاي اين علم از قديم الايام در فرهنگ ما نيز وجود داشته است .بعنوان مثال، با انجام خانه تکاني تمامي آلودگي ها و بي نظمي هاي ايجاد شده در طول يک سال پاکسازي شده و انرژي محيط جديد و تازه مي شود.
شايد در زندگي با مواردي برخورد کرده باشيد که با خريد يا اجاره محل جديدي براي کار يا زندگي باعث شده تا تغييرات خوبي در زندگي تان بوجود آيد و اينگونه بيان کنيد که : “اين خونه برامون اومد داشته يا برامون خوش يمنه.” اين مطلب نيز به قوانين فنگ شوئي مربوط مي شود.
در غرب نيز با وجوديکه از آشنائي غربيان با اصول فنگ شویی بيش از ربع قرن نمي گذرد، متخصصين فراواني وجود دارند که مشاوره فنگ شویی انجام مي دهند. در واقع، در اثر مهاجرت هاي گسترده اي که در سالهاي اخير در چين شد، سبب گسترش فنگ شوئي در سراسر جهان شد.
http://فنگ شویی ایران
آنچه در بهره برداري از دانش فنگ شوئي مهم است، مطابقت دادن آن با امکانات موجود است. ممکن است محلي که شما زندگي مي کنيد، يک اتاق کوچک اجاره اي باشد يا يک آپارتمان يا يک ويلاي بزرگ با حياط وسيع. مهم اين است که از آنچه در اختيار شماست، بهترين بهره برداري را داشته باشيد و تا حد ممکن محل خواب، نشستن، کار و مطالعه شما طوري تنظيم شود که بتوانيد به واسطه زندگي در آن بنا، آسايش و آرامش کافي را داشته باشيد و بدانيد که جمع کردن چه چيزهائي به دورتان باعث دردسر است و اضافه کردن چه چيزهائي مي تواند حال شما را تغيير دهد.
امروزه کمتر مردمي هستند که در خانه اي رو به آفتاب جنوب زندگي مي کنند و با نظاره به تپه اي در پشت خانه خود به صداي جويبار در کنار خانه خود گوش مي دهند و متاسفانه به دليل عرضه محدود واحدهاي مسکوني، اکثريت مردم مي پذيرند که در آپارتمان ها زندگي کنند. اما خوشبختانه فنگ شوئي براي سکنه آپارتمان ها نيز به اندازه خانه هاي ويلائي راه حل دارد. بعبارتي، سودي که فنگ شویی براي آپارتمان ها دارد، بيش از خانه هاي ويلائي مي باشد .
با کمک فنگ شویی در آپارتمان خود، به تعادل و هماهنگي با محيط دست خواهيد يافت و اين هم نوائي به نوبه خود باعث رضايت خاطر، زندگي شاد و وفور نعمت براي شما خواهد شد.
با استفاده از اصول فنگ شویي می توانید اثرات انرژی منفی را در زندگی و کار خود کاهش داده و سعی در تقویت و حفظ انرژی مثبت زندگی خود خواهید کرد . سعی ما در فنگ شویی شناساندن انرژی های محیط به شماست با داشتن طلاعات کافی می توانید مقدار ، چگونگی و کیفیت یک انرژی را تشخیص داده و از آن به بهترین نحو ممکن استفاده کنید .
فنگ شویي برای داشتن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیاء در ساختمانهای مسکونی، تجاری،باغ و غیره استفاده می شود تا بهترین اثر را بر سلامتی ، شادی و موفقیت ، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت داشته باشد. مهمترین چیزهایی که باید رعایت کرد استفاده از رنگهای مناسب اشکال مناسب و در نظر گرفتن جهت های مناسب است.
شاید در زندگی خود با مواردی برخورد کردید که خرید یا اجاره محل جدید برای کار یا زندگی باعث می شود تا تغییراتی خوب یا بد در زندگی شما بوجود آیند وقتی محل زندگی یا کار قبلی خود را با هم مقایسه می کنید می بینید که در خانه قبلی کار و حرفه خوبی نداشتید ولی در این خانه که آمدید وضع کار بهتر شده ولی از نظر روابط عاطفی با همسر خود در مشکل هستید و یا بالعکس
فنگ شویی دانش زندگی متعادل و هماهنگ بین بشر و طبیعت پیرامون اوست که آغاز پیدایش آن به اندیشه های کهن شرقی با قدمت چند هزار ساله بر می گردد.
فنگ شویی به من یاد می دهد با تحلیل انرژی های فضای داخل و بیرون محل زندگی و کار خود، کیفیت انرژی های مثبت و منفی اطراف خود را شناخته و با ایجاد و افزایش انرژی های مثبت و کاهش و حذف انرژی های منفی ، کیفیت زندگی خود را بهبود بخشم و فضای زندگی و کار خود را ” مکانی برای خوشبختی ” سازم امروز در سراسر دنیا بسیاری از مردم برای طراحی و ساخت خانه و محل کار خود از فنگ شویي استفاده می نمایند همچنین این علم در تعداد زیادی از مراکز علمی معتبر دنیا تدریس می گردد.
زندگی من بازتاب کامل اندیشه های من است.
هنگامی که عمیق ترین باورهای خود را دوباره زندگی تغییر می دهم، زندگی ام نیز به همان ترتیب دستخوش تغییر می گردد.
تمام کسانی که زندگی شان سرشار از آرامش و پویایی است، افرادی هستند که با کسب آگاهی و بکارگیری مهارت های لازم توانسته اند توازن و هماهنگی را به زندگی خویش هدیه دهند.
گروه فنگ شویی ایران امید دارد که بتواند گامی در افزایش توازن و هماهنگی زندگی شما بر دارد.
فضای خانه من مکانی است برای ، عشق ورزیدن به همسر و فرزندان ، دعا و نیایش ، آرامش ، امنیت ، برکت، ثروت ، لذت استفاده از تجربه بزرگان ، خلاقیت دانش و سلامتی
فضای کار من مکانی است برای برکت و روزی حلال ، کمک، خلاقیت ، دوستی، پیشرفت، اعتماد ، آرامش ، همکاری ،رضایت و خدمت
این فضای خانه و کار من است.
فضای خانه و کار من نمای بیرونی چیزی است که در ذهنم می گذرد و برای خود آرزومندم
پس
آنها را به گونه ای می سازم که هر کس در آن قدم گذارد روح صداقت و صمیمیت را با تمام وجودش احساس نماید آنها را به گونه ای می سازم که نور و زیبایی خداوند جلوه های همیشگی آن باشند.
آنها را به گونه ای می سازم که مرا به خوشبختی نزدیک تر کنند آنها را به گونه ای می سازم که هر روز برکت و روزی در آن افزون شود.
فضای خانه و کار من آینده و مسیر زندگی من است.
بيان تاريخچه براي فنگ شویي کار ساده اي نيست. چون فنگ شوئي نگرشي به هستي است که براي شکل گيري آن بصورت امروز چند هزار سال وقت صرف شده است
هزاران سال پيش از اين، مردم چين دريافتند که کيفيت زندگي آنها هنگامي ارتقاء مي يابد که بجاي نبرد با طبيعت، به هماهنگي با آن بپردازند. چنين گفته مي شود که علم فنگ شوئي به ۴۰۰۰ سال قبل از ميلاد برمي گردد. در آن زمان زندگي بشر اطراف رودخانه لو در چين باستان رشد زيادي کرده بود. طغيان مکرر رودخانه باعث بروز خسارت هاي زياد به محصولات کشاورزي مي شد. در همين دوره مردي به نام فو-هسی روزهاي متوالي بالاي کوه مي نشست و به مسير رود نگاه مي کرد تا بالاخره راهي براي اصلاح مسير رودخانه پيدا کرد و توانست براي هميشه به طغيان آب پايان دهد. فو-هسي بعد از مدتي امپراطور منطقه شد. بسياري او را پايه گذار فنگ شویی مي دانند و معتقدند که جرقه هاي اوليه فنگ شویی در همين دوران زده شد. يک روز که فو-هسي در کنار رودخانه لو در حال مراقبه بود، لاک پشت عظيمي را ديد که در حال بيرون آمدن از آب بود. هنگاميکه لاک اين خرنده را از نزديک ديد، متوجه نقش هاي (خال ها) سياه و سفيدي بر روي لاک شد که در يک مربع (که به مربع جادوئی معروف شد) با نه خانه قرار گرفته بودند. ترتيب قرارگيري نقش ها (خال ها) به گونه اي بود که حاصل جمع آنها از هر طرف (چه عمودي، چه افقي) برابر ۱۵ مي شد. اين کشف، امپراتور را شگفت زده و به تفکري طولانی واداشت و سرانجام اين تفکر طولانی، بوجود آمدن علم فنگ شویی بود.
http://فنگ شويي
http://چیدانه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.