نیروهای مربوط به علم فنگ شویی

0 116

فضای خانه مکانی است برای سلامتی، آرامش، امنیت، برکت، خلاقیت، دعا و نیایش که همه ما نیازمند نیروی زندگی هستیم.

فضای کار مکانی است برای برکت و روزی حلال، کمک، دوستی،پیشرفت،اعتماد، همکاری،رضایت و خدمت

پس باید محل زندگی و کار را به گونه ای طراحی کرد و ساخت تا نور و زیبایی خداوند جلوه های همیشگی آن  و هر روز سعادت، برکت و روزی در آن ها  افزون شود. زیرا همگام شدن  با نیروهای طبیعت کیفیت زندگی را بهبود بخشیده و آ ن را به مکانی برای خوشبختی تبدیل می نماید.

 

مطالعه محیط زیست برگرفته ازطبیعت که از دوران باستانی تمدن ما شکل گرفته و با تحقیقات علمی ، عملی  و تجربی به محک آزمایش گذاشته شده است، دارای قوانین بسیار موثر و کارآمد است. آمار موجود مبین آنست که تشخیص مشکلات و ارائه راه حل بر اساس قوانین طبیعت از دقت و صحت بسیار برخوردار می باشد. شناخت و بکارگیری صحیح از مجموعه زیبایی که خداوند متعال دراختیار بشر قرار داده،  ( خورشید، ماه، فصول مختلف، گیاهان، درخت ها، میوه ها …) و هم آهنگی با این جریانات طبیعی كیفیت زندگی را افزایش خواهد داد.  بنابراین  نیروی محیط و اطراف کاملاً بر افراد اثر گذار است در حدی که می تواند باعث تغییر سلامت جسمانی و حتی افکار و احساسات گردد.  اگر فردی تحت تاثیرنیرویی مناسب  قرار گیرد، مانند گیاهی که دربهترین زمان و مناسب ترین خاک کاشته می شود، رشد کرده و کامیاب می شود.

مبحث طبیعت و نیروی عوامل طبیعی هر یک به نوعی بر جریان نیروی اطراف ما تاثیر گذار هستند. تاثیرنیروی مختلف آن بر زندگی، خاص ایران نبوده  بلکه ملل دیگر با فرهنگ هایی متفاوت نیز به خواص آن  واقف بوده و از آن استفاده می کردند و می کنند. برای مثال در معماری سنتی ایران، بهارخواب، هشتی ورودی، ارسی ؛ پنجره های هلالی با شیشه های رنگی، بادگیر و ….. برای استفاده صحیح از این موهبت الهی بوده است.

 

هر فرد از زمان تولد، نیروی مغناطیسی مخصوص به خود را دارد. به همین دلیل است که افراد علایق متفاوتی داشته و دارای خصوصیات منحصر به فرد هستند.  وقتی هماهنگی و توازن فرد با نیروهای طبیعی که خداوند برقرار نموده  برهم خورد، ناهماهنگی در رفتار و اعمال ایجاد می گردد زیرا هماهنگی با نیروهای طبیعت خداوندی می تواند جریانات الکتریکی بدن را مانند یک لامپ روشن به جریان انداخته و قدرت آنرا به حد اکثر برساند.

نیرویی که در ساختمان (محل سکونت یا کار) و درجسم در جریان است ، متاثر از نیروی طبیعت پیرامون می باشد. جاده ها، رودخانه ها، کوه ها، خیابان های عریض، کوچه های باریک، ساختمان های بزرگ وکوچک، بلند و کوتاه، آسمان خراش ها، سقف های  شیروانی، گنبدی، بیمارستان و گورستان هریک به نوعی بر نیروی طبیعت درحال جریان درسطح زمین  تاثیر می گذارند. در نتیجه آن چه که در اطراف است برنوع جریان نیرویی که دایما” وارد ساختمان  می شود تاثیر کامل دارد.  بنابر این افکار احساسات و سلامت جسمانی افراد ساکن آن نیز وابسته به نیروهای طبیعی حاکم بر اطراف وابسته می گردد. هر ساختمان نیز به تنهایی  بسته به طرح و مصالحی که در آن استفاده شده دارای نیروی خاص می باشد.

بنابر این در طراحی ساختمان چه خارجی و چه داخلی  لازم است به اصل مذکور در همه ابعاد توجه شود. بارها دیده  شده که طراحی با هزینه گزاف نه فقط رونقی به کسب و کار و زندگی افراد ساکن آن نمی دهد بلکه موجب شکل گیری مشکلات نیز می گردد. با استفاده صحیح و ایجاد تعادل با نیروی طبیعت درمحیط زندگی و کارو با چیدمان داخلی و حتی طراحی فضای سبز می توان توازنی  را برقرار نمود تا از زندگی بهتری بهره مند شد.

فنگ شویی ایرانhttp://انرژي

http://نیرو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.