کاربرد رنگ ها

0 42
http://فنگ شویی
کاربرد رنگ‌ها
در انتخاب رنگ‌ها به چرخه مولد و مخرب عناصر توجه کنید.کاربرد رنگ ها بسته به نوع عناصر است و به یاد داشته باشید رنگ‌ها دارای ویژگی عناصر مربوط به خود هستند. رنگ سفید خنثی است و می‌تواند با بقیه رنگ‌ها استفاده شود. علاوه بر ارتباط رنگ‌ها با عناصر پنج‌گانه لازم است تا به ويژگي‌هاي رنگ‌ها از نظر روانی و یین و یانگ بودنشان دقت ‌‌كنيد. ویژگی هر یک از رنگ‌ها به طور ساده به قرار زیر است:

 

سبز
بیان‌کننده عنصر چوب و سبزی است. این رنگ به قدرت «چی» در سمت شرق و جنوب شرق اشاره دارد. سبز بیانگر حیات‌‌‌، رشد و زندگی است.
این رنگ برای قسمت‌هایی که به انرژی زیاد نیاز دارد‌‌‌، مانند اتاق نشیمن یا محل فعالیت‌های ورزشی مناسب است. سبز و قرمز دارای پیوندی عمیق هستند. این پیوند را به خوبی می‌توان در طبیعت و رنگ‌بندی میوه‌ها مشاهده کرد. این دو رنگ همزمان انرژی یانگ را در محیط بالا می‌برند.
‼️توجه: از این دو رنگ به طور مساوی استفاده نمی‌کنیم مقدار قرمز بايد کمتر از سبز باشد زیرا قرمز نمایانگر آتش است و سبز چوب و در صورت زیاد بودن رنگ قرمز، چوب از بین می‌رود.

 

قرمز
این رنگ بیان‌کننده عنصر 🔥آتش در سمت #جنوب است. تابستان‌‌‌، آفتاب ظهر و حرارت همگی با این رنگ بیان می‌شوند. این رنگ بیانگر شهوت‌‌‌، هیجان‌‌‌، گرمی و شهرت است. قرمز در کارهای تجاری جزو مهم‌ترین رنگ‌هاست و شهرت را برای صاحب تجارت به ارمغان می‌آورد.
این رنگ در محل‌هایی که کار و فعالیت‌های اجتماعی حتماً باید مورد استفاده قرار بگیرد. افراط در کاربرد آن باعث بالارفتن انرژی یانگ‌‌‌، سردرد‌‌‌، بی‌قراری و نداشتن تمرکز می‌شود (به عنوان مثال در اتاق خواب از این رنگ به مقدار زیاد نمی‌توانید استفاده کنید).
صورتی‌‌‌، سرخابی و ارغوانی از خانواده قرمز هستند.

 

زرد و قهوه‌ای
این دو رنگ بیان‌کننده عنصر خاک در بخش #مرکز‌‌‌‌‌، جنوب غربی و شمال شرقی هستند. پاییز یادآور این دو رنگ است. این رنگ‌ها نوعی حس راحتی و امنیت ایجاد می‌کنند.قهوه‌ای رنگی است که آرامش و سکون را به همراه می‌آورد.
🔶زرد رنگی است که تمرکز را بالا می‌برد. زرد به نوعی تازگی را بیان می‌کند. حتی برگ‌های خیلی جوان قبل از اینکه به سبزی بگرایند‌‌‌، تم زرد در آنها بیشتر قابل مشاهده است. قهوه‌ای تیره نشانه خاک غنی و بستر قوی برای رشد است.

 

سفید‌‌‌، طلایی و نقره‌ای
این سه رنگ حس «چی» در عنصر #فلز را القا می‌‌‌‌كند.
⚪️سفید به دلیل داشتن طیف تمام رنگ‌ها‌‌‌، رنگی خنثی است ولی در فنگ‌شویی به عنوان نماد فلز شناخته می‌شود. در قسمت‌هایی که نتوان فلز را به طور مستقیم به کار برد می‌توان از رنگ‌های فلز استفاده کرد. کاربرد 🔔طلایی و 🔘نقره‌ای باعث افزودن قدرت فلز می‌شود. افراط در کاربرد این رنگ‌ها باعث افسردگی و غم و اندوه در ساکنان می‌شود.

 

سیاه و آبی
سياه و آبی رنگ‌هایی هستند که حس انرژی آب را یادآوری می‌کند. استفاده از این رنگ حس نرمی و انعطاف‌‌‌، عمق و توانمندی را در فضا ایجاد می‌کند.
کاربرد بیش از حد آنها باعث سردی فضا‌‌‌، افسردگی و سستی در ساکنان می‌شود. آبی برای رنگ‌آمیزی اتاق کودکان پرشر و شور و آرام‌کردن آنها مفید است‌‌. جاهایی که نتوان عنصر آب را به طور مستقیم به کار برد می‌توان از رنگ آبی برای تقویت عنصر آب استفاده ‌‌كرد.
در طبیعت آبی و سبز دارای پیوند عمیقی هستند. کاربرد توام این دو در جاهایی که ممکن باشد منجر به انرژی بسیار خوبی در فضا می‌شود. رنگ آبی باعث تقویت رنگ سبز و نماد رشد آن خواهد بود.
آبی ضد اشتهاست از اين رو برای رستوران‌ها و آشپزخانه از این رنگ استفاده نمی‌کنیم.
فنگ شویی ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.