چیدمانهای ثروت ساز

1 239
چطور می توان با تغییر چیدمان وسایل به کسب و کار خود رونق داد و روی ثروت خود تاثیر گذاشت؟
این اصول برگرفته از یک علم باستانی چینی به نام علم فنگ شویی که امروزه در سراسر دنیا محبوب و فراگیر شده است هدف از این علم، هماهنگی و تعادل با جهان طبیعت پیرامون و نتیجه آن ایجاد فضایی برای جریان  آزادانه انرژی‌های مثبت که یک از اثرات آن، در کنار سلامت روحی و جسمی بیشتر، افزایش درآمد و رونق کسب و کار می باشد.
برای بسیاری افراد، دفتر کار مکانی است که بیشترین اوقات خود، از نخستین ساعات آغاز روز تا  عصر، را در آن سپری می‌کنند و هزینه‌های زندگی‌شان را از این مکان فراهم می‌سازند، بنابراین ایجاد فضایی مناسب در این مکان از بسیاری جهات حائز اهمیت ویژه‌ای است.

 

پس چگونه می‌توانیم محیطی آرام با خلاقیت بیشتر و درآمد بهتر را برای خود مهیاسازیم؟
یکی از مزایای چنین روش هایی این است که با بهره گیری از منابع طبیعی و بدون هیچ هزینه ای می توانید زندگی خود را ارتقا دهید.
امروزه شرکت‌هایی بزرگی مانند HSBC BANK ,OCBC BANK , ADIDAS ,VOLVO ,IBM ,AUDI ,DELL ,HP, NOKIA ,  ,BMW و …. بر اساس یک سری اصول و قوانینخاص دکوراسیون و چیدمان محیط کار خود را طراحی کرده‌اند تا بتوانند در محیطی پرانرژی بیشترین درآمد را همراه با آرامش داشته باشند.
آیا شما هم مایلید بعضی از اصول فنگ شویی را در محل کار خود اجرا کنید؟
 • پاک سازی و مرتب نمودن محل کار
محیط کار خود را از هر گونه گردوغبار تمیز کرده و انباشتگی های بی مورد را که هر روز در مقابلتان هستند، پاکسازی کنید. این کار ذهنتان را آزاد می کند و بار احساسی تان سبک می شود و مطمئنا سرزنده و خوش بین تر می شوید. به طور طبیعی هر گونه شلوغی باعث می شود انرژی نتواند آزادانه و به طور کامل جریان پیدا کند. هر گونه آشفتگی در محل کار شما مستعد ایجاد انرژی های منفی می باشد.
 • حذف چیزهای غیرضروری از میز کار
تمیز و خلوت بودن میز کار باعث می شود حس خوش بینانه تری داشته و انرژی های مثبت بیشتری را به سوی خود جذب کنید. هم چنین خلوت بودن میز کار به تقویت قوه خلاق کمک می کند.
 • تعمر شیرهای آب و وسائل خراب
چکه کردن و سررفتن آب از علائم اسراف و هدر دادن ثروت است و وضعیت مالی شمار را منعکس می‌کند، برای افزایش درآمد و ثروت شیر آب را به‌طور مرتب چک کنید و در صورت لزوم آن را تعمیر نمایید. اگر وسيله برقي خرابی در محیط کاردارید حتماً براي تعمير آن اقدام کنيد. وسايل الکترونيکي خراب و نيمه سوز بخش زيادي از انرژي‌ها را صرف خود مي‌کند و تمرکز انرژي‌ها را براي جذب شادي، ثروت و سرمايه از بين مي‌برند. پس اگر لامپ‌هاي سوخته، ساعت‌هاي خراب و باتري‌هاي استفاده تمام‌شده دارید آنها را تعمیر و یا را دور بريزيد تا انرژي‌هاي ثروت را بهتر و بيشتر جذب کنيد.
 • محل مناسب میز کار
اگر مدیر یا رئیس شرکت هستید موقعیت میز کار شما نشان‌دهنده موقعیت فرماندهی شما است. بدین منظور  میز کار باید طوری باشد که دیدی مستقیم نسبت به درب اتاق داشته باشید. طوری ننشینید که درب ورودی مستقیماً رو به شما باشد.
عناصر علم فنگ‌شویی نمایانگر عناصر موجود طبیعی مانند چوب، خاک، فلز، آتش‌وآب هستند.نحوه قرار گرفتن این پنج عنصر در کنار هم در محیط کار بسیار مهم است و از آن مهم‌تر این است که این پنج عنصر در تعادل باشند، تعادل بیشتری را در زندگی شما برقرارکند. به طور مثال وقتی در یک محیط بسیار روشن (عنصر آتش) با مقدار زیادی از رنگ‌های روشن به همراه فلزاتی که در ساخت کمدها، کابینت‌ها، کامپیوتر و فکس استفاده‌شده  کار می کنید. باید با به کارگیری سایر عناصر، تعادل را برقرار کنید. شما می توانید از تعدادی گیاه (عنصر چوب)، رنگ های خاکی عنصر خاک و یک آکواریوم و یا آب‌نما برای عنصر آب استفاده کنید.
 • از نشستن مقابل دیوار جلوگیری کنید، زیرا ذهنتان را محدود می‌نماید و نمی‌گذارد که آزادانه به مسائلی که می‌خواهید دست پیدا کنید و در طولانی‌مدت احساس رخوت و کسلی را برایتان به وجود می‌آورد. اگر چاره‌ای ندارید از نقاشی مناظر طبیعی و هر آنچه که سردی دیوار را از بین ببرد و انرژی‌های مثبت را برایتان فعال می‌نماید استفاده کنید.
 • اگر رئیس شرکت هستید، در دیوار پشت سرخود از منظره یا عکس کوه استفاده کنید، که به معنای اقتدار، محکم و استوار بودن را برای شما فعال خواهد نمود.
 • سعی کنید از گیاهان طبیعی و سبز در محیط کار خود استفاده کنید، تا جریان انرژی مثبت را در فضا انتشار دهید استفاده از گیاهان سبز باعث رشد و ایجاد خلاقیت می‌شود. (بهتر است در جهت‌های شرق و یا جنوب شرق استفاده شوند.)
از بامبو و یا گیاهان معروف به گیاهان ثروت استفاده نمایید، (از گیاهان نوک‌تیز که تولید انرژی منفی می‌نمایند جلوگیری کنید.) از بنسای که یک گیاه ژاپنی و چینی می‌باشد و امروزه بسیار در کشور استفاده می‌شود به‌خصوص در محیط کار خود استفاده نکنید، این گیاه با وجود داشتن زیبایی خاص، رشد را در بسیاری از زمینه های متوقف و یا کند می نماید. ما به گیاهانی نیاز داریم که رشد و سازندگی و جریان انرژی بیشتری را به ما انتقال دهند.
 • نکته : از نگهداری گیاهان در قسمت جنوب بنا خودداری کنید، این بخش به علت داشتن انرژی بسیار زیاد خود و داشتن حس آتش ، گرما و تابستان باعث خشک شدن و از بین رفتن زودهنگام گیاه می‌شود.
 • نور طبیعی بهترین گزینه برای محیط کار است، ولی اگر به هر دلیلی و موقعیت مکانی محل کار شما از نور طبیعی بهره‌مند نیست سعی کنید محیط کار خود را با نور گرم روشن نگه‌دارید در غیر این صورت احساس خستگی مفرط و بدخلقی خواهید داشت. ( از نور فلورسنت مهتابی استفاده ننمایید.)
 • استفاده از رنگ در محیط کار بسیار حائز اهمیت است، رنگ تا حد بسیار زیادی می‌تواند موجب رشد انرژی در محل کار شما شود . این واقعیت به شما کمک خواهد نمود که چه رنگی برای شما بهتر عمل خواهد کرد. (بسته به عدد کوآی شخصی و جهت‌ها رنگ‌ها متفاوت می‌باشند.)
 • نوع چیدمان روی میز کار نیز طبق قوانین علم فنگ شویی دارای یک سری اصول خاص می‌باشد که بتوانید بهتر و راحت‌تر تمرکز داشته و بتوانید کاری باکیفیت انجام دهید.
http://ثروت ساز
1 نظر
 1. سحر می گوید

  عالی بود . ممنونم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.