۲۰ نکته ساده در چیدمان وسایل منزل

۲۰ نکته ساده در چیدمان وسایل منزل

۲۰ نکته ساده در چیدمان وسایل منزل

تعیین محل وسایل و مبلمان و چیدمان منزل یکی از مهمترین تصمیمات در طراحی دکوراسیون منزل است. به خصوص اگر فضای کوچکی در اختیار داشته باشیم، باید برای چیدن وسایل بیش از پیش ظرافت و دقت به خرج دهیم.

۱- گذاشتن عکسهایی از اعضای خانواده در گوشه و کنار خانه بسیار خوب است، اما از افراط در این کار خودداری کنید. بخصوص در مورد عکسهای خودتان مراقب باشید عکسهای خانوادگی معمولا در شرق خانه قرار می گیرند و اگر نیاز به افراد حامی دارید عکس افراد حامی را در شمال غرب قرار دهید.

۲- اضافه کردن گیاه، سنگ، صدف و دیگر عناصر طبیعی به تزئینات خانه تاثیر بسیار خوبی در روحیه اعضای خانواده میگذارد و در واقع طبیعت را به درون خانه می آورد ولی باید دقت کنید که بسته به اینکه چه عنصر و در چه جهتی باید قرار گیرد دقت لازم را داشته باشید. 

۳- هرگز سعی نکنید در تزئین منزل به کمال مطلق دست بیابید.

خانه شما باید زنده به نظر برسد و این به معنی کمی به هم ریختگی است. بنابراین همه چیز نباید همیشه درست در جای خود باشد.

۴- با گذاشتن چندشاخه گل تازه در خانه روحیه شادی به اعضای خانه بدهید.

۵- سعی نکنید لوازم منزل را هم رنگ انتخاب کنید. بلکه به هماهنگی رنگها توجه کنید. تزئین خوب خانه به این معنا نیست که همه چیز یک رنگ باشد.

۶- در اثاث خانه به دنبال خطوط زیبا و خوشایند و فرم محکم و جاندار باشید. اگر وسیله ای شکلی دارد که میدانید همیشه دوستش خواهید داشت، همان را انتخاب کنید.

۷- هنگام هماهنگی نمودن پارچه هایی با طرحهای مختلف، یک یا دو رنگ پایه را همسان درنظر بگیرید.بر اساس چرخه های مولد در فنگ شویی

برای مثال میتوانید دو پارچه هم رنگ اما یکی گل دار و دیگری راه راه را جور کنید. اما مراقب باشید این ترکیبات را بیش از حد سنگین نکنید. زیرا تعادل را بر هم زده و ایجاد چرخه مخرب می کنید.

۸- اگر در حال انجام تغییرات اساسی در خانه هستید قبل از هر کار جنس موادی را که استفاده میکنید مورد بررسی قرار دهید. کف پوش مرمر در تابستان بسیار خنک و عالی است اما در زمستان به طور آزار دهنده ای سرد است. کف پوشهای غیر از فرش و موکت هم به سرو صدای محیط اضافه میکنند. اول این نکته را در نظر داشته باشید و ایجاد هماهنگی و تعادل را برقرار کنید.

کف چوبی از هرنظر عالی است، فقط باید مخارج نگهداری آنرا در نظر داشته باشید و در نظر داشته باشید همه مکانها را نمی توان با چوب پوشاند جهات و عدد کوا افراد را در نظر بگیرید.

۹- آثار هنری جالبی که بیانگر شخصیت شما باشند را در گوشه و کنار خانه قرار دهید. آثار هنری همچنین بهانه بسیار خوبی برای آغاز گفتگو هستند.

۱۰- لوازم خانه را از نوع راحت و قابل استفاده تهیه کنید تا به خانه شما حال و هوای صلح آمیز و آرام بخش بدهد. استفاده از فرش و گلیم با الیاف طبیعی و پارچه هایی چون کتان و ابریشم خام حس با صفایی به خانه میدهد و آنرا به یک آشیانه گرم مبدل میکند. استفاده از فرش های ماشینی به خاطر الیاف مصنوعی به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

۱۱- از اینکه به دنبال هر مد جدید تزئین خانه باشید بپرهیزید.

اشیایی را انتخاب کنید که دوست دارید چرا که باید در کنار آنها زندگی کنید و لوازم منزل چیزهایی نیستند که به تدریج به آن علاقمند شوید.

۱۲- در چیدن خانه از بعضی لوازم و ایده های مربوط به فرهنگها و مکانهای دیگر استفاده که در سفر های خود خریده اید  و جنبه جذاب تری به لوازم شما می دهد .

کمدها و قفسه های چینی، چراغهای ژاپنی یا توری های بلژیکی.

۱۳- به خاطر داشته باشید که گاهی کمتر، بیشتر است. یک گردنبند زیبا بسیار بیشتر از یک گردنبند با گوشواره و دستبند یک شکل جلب توجه میکند. در چیدن لوازم منزل نیز این قانون وجود دارد. ترکیب جالب و ابتکاری لوازم منزل به شرط آنکه در آن افراط نشود، بسیار زیباتر از یک سری مبل و میز و صندلی یک شکل خواهد بود.

۱۴- حمام و سرویسهای بهداشتی خانه را با شمع، نمکهای طبی عطرآگین و صابونهای خوشبو تزئین کنید.

۱۵- از لوازمی که توسط بسیاری از مردم استفاده میشوند و گاهی به همین دلیل ارزان ترند، استفاده نکنید. برای مثال ترکیب کاناپه های سنگین چرم مشکی با میز براق مشکی که غیر از سنگین و تنگ کردن فضا کاری انجام نمیدهند. خانه شما باید نماد خودتان باشد نه کسی که روزی بوده اید یا اصلا نبوده اید. 

۱۶- جزئیات کوچکی را که تفاوت فراوان ایجاد میکنند از یاد نبرید. رومیزی، بشقابها، لیوانها، زیر بشقابیها، گل و دیگر لوازم روی میز.

این رنگها و ریزه کاریها ممکن است به نظر دست و پا گیر باشند اما انقدر موثرند که ارزش زحمت را دارند.

۱۷- در انتخاب لوازم فلزی به دنبال کیفیت باشید و در صورت لزوم لوازم کهنه را تعوض کنید. سینک ظرف شویی، شیرآلات و امثال آن به تدریج به نظر نمی آیند اما تعویض آنها تاثیر بسیاری بر کل خانه میگذارد.

۱۸- از آنجایی که آثار هنری موجود در منزل معرف شخصیت شما است، لوازم خانه را طوری انتخاب کنید که بر زیبایی تابلوها و آثار هنری دیگر موجود در خانه بیافزاید و به چیدمان منزل شما انرژی خاصی بدهد.

۱۹- پاراوانهای تاشو و پایه دار بهترین چیدمان برای تقسیم فضا در یک اتاق هستند – مثلا برای جدا کردن میز کار از اتاق نشیمن- و بخصوص در فضاهای کوچکتر کاربرد دارند.

با استفاده از پاراوانهای کوتاهی که نقش یا تزئین روی آن از هردو طرف دیده شود هم شلوغی میز کار را میپوشانید و هم فضای خانگی تری به اتاق نشیمن میبخشید.

۲۰- اتاقهای خود را پر از وسیله نکنید.  مراقب باشید که اتاق را با رنگ یکنواخت، ظروف فلزی کوچک و بزرگ، اشیای چوبی کاغذ دیواری و برگهای طلایی پر نکنید. سعی کنید در یک اتاق ساده و خلوت غافلگیری های خلاقانه ترتیب دهید. چیدمان خوب شامل انتخاب رنگ و حس صحیح است با چاشنیهایی از تزئینات زیبایی که دوست شان دارید. فنگ شویی با پنج عنصر و رنگهای جذاب بسته به این عناصر بهترین ایده ها را برای هم جذابیت و هم جذب انرژی مناسب برای همه ما فراهم کند. http://اصول و قوانین فنگ شویی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.