بامبو و فنگ شویی ( علم فنگشویی در خصوص گیاه بامبو )

فلسفه گیاه بامبو در علم فنگ شویی

تمام گیاهان و از جمله بامبو به طور نمادین معرف عنصر چوب است. اما بامبو برای جایگاه خانواده و ثروت دارای اهمیت بیشتری است . گیاه بامبو در جهات مختلف محل زندگی یا کار ، فضا را از انرژی یانگ آکنده می سازد.
سمت چپ در ورودی داخل بنا تنها جهت نا مساعد این گیاه است. گیاه بامبو نیاز نیست که مطلق فرد باشد و هر عددی نسبت به جایگاه آن متفاوت می باشد که در زیر به آن اشاره شده است.
مفهوم گیاه بامبو بر اساس فنگ شویی:
۲عدد: عشق
۳و۶ عدد: شادی
۷و۵ عدد: سلامتی
۸ عدد: ثروت
۹ عدد: شانس
۲۱ عدد: برکت و رحمت

عقاید چینی‌ها در مورد خوش‌یمنی بامبو:
این گیاه به خودی خود یک گیاه فوق‌العاده است که می‌تواند صلح و آرامش و انرژی به خانه‌ها بیاورد. این گیاه انعطاف‌پذیری را نشان می‌دهد. داخل ساقه گیاه توخالی است و روح آن به راحتی داخل گیاه جریان دارد. اگر آنقدر خوش‌اقبال هستید که در باغچه خانه‌تان بامبو دارید، می‌توانید آرامبخش بودن آن را از نزدیک حس کنید.
از نظر چینی‌ها این گیاه خوش‌شانسی می‌آورد؛ زیرا تمام پنج عنصر اصلی فنگ‌شویی را دارد:

این پنج عنصر شامل :

چوب: خود بامبو
خاک: زمینی که در آن رشد کرده است.
آب: آبی که با آن رشد کرده است
آتش: ظرف‌ سفالی برای بامبو، در کوره‌ها با آتش پخته می‌شوند. و با ربان قرمز آن را تزیین می کنند.
فلز: می‌توان در ظرف‌های فلزی نگاهداری کرد. و یک سکه نیز با ربان به آن نصب می کنند.

چینی‌ها برای نشان دادن عنصر آتش یک روبان قرمز دور گیاه می‌بندند .

برای نشان دادن عنصر فلز به قسمتی از آن یک سکه آویزان می‌کنند.

به این ترتیب این گیاه تمام این پنج عنصر را در کنار هم دارد و می‌تواند خوش‌شانسی بیاورد. بامبوهایی که در قسمت ساقه خود دو بند دارند، برای ایجاد صلح و دوستی میان زوج‌ها استفاده می‌شوند و عشق و محبت با خود می‌آورند. بامبوهایی که سه بند دارند، باعث شادی، خوش‌بختی و طول عمر می‌شوند. برای افزایش ثروت از بامبوهایی که شش بند دارند استفاده می‌شود. بامبوهای بسیار بلند به منظور یافتن شغل جدید و خوب مورد توجه هستند.

کشت و پرورش  گیاه «لاکی بامبو» در داخل کشور بسیار پرهزینه است. این گیاه که معمولا از مالزی و تایلند وارد می‌شود در شرایط طبیعی آب و هوایی کشور نمی‌روید.

 

بنابراین هر بامبویی که در کشور وجود دارد وارداتی است.

این گیاه نیاز به خاک ندارد! بامبو را می‌توان در آب یا «ژل‌خاک‌ها» نگهداری کرد. اما برای رشد بهتر آن از تقویت‌کننده‌های مایعی استفاده می‌شود که به آب آنها اضافه می‌کنند، گل‌فروشی‌ها آن را با نام «غذای بامبو» می‌نامند.

اگر  در دمای ۱۵ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد و دور از نور مستقیم خورشید و باد مستقیم کولر نگهدارید و رطوبت لازم را برای آن فراهم کنید پس از مدت ۵ تا ۷ ماه شاهد قد کشیدن عجیب این گیاه پیچ خورده خواهید بود.

فنگ شویی ایران http://ساین فنگ شویی ایران

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.