چیدمان منزل با توجه به قانون فنگ شوی

چیدمان منزل با توجه به قانون فنگ شویی http://سایت فنگ شویی ایران

 

بهترین شکل ساختمان در این سبک می تواند شکل مربع یا مستطیل باشد .

خانه های باریک و دراز نمی توانند محل مناسبی برای زندگی افراد مستقر در آن باشند. چرا که براساس قوانین فنگ شویی از فضای مناسب برای دریافت انرژی های مثبت برخوردار نیستند و انرژی های ۴۵ درجه به صورت کامل در این خانه ها وجود ندارد و مقداری زیادی از انرژی ها به پرتی تبدیل می شود.

در طی سالیان طولانی این شیوه چیدمان لوازم منزل و یا محل کار پیشرفت های چشمگیری کرده است. در اینجا به چند مورد از قوانین فنگ شویی برای داشتن فضایی سرشار از صلح و دوستی، سلامت، خوشبختی و سعادت در منزل اشاره می کنیم:

 

قانون اول:

 اجازه ندهید کفش ها و دمپایی های افراد خانواده در خارج از در ورودی منزل پخش باشند. تا جایی که امکان دارد آنها را جمع کرده و در مکانی مثل جاکفشی قرار دهید زیرا انرژی مثبت همراه باد به داخل منزل می وزد و در صورت وجود کفش و دمپایی بوی نامطبوع آنها را با خود به داخل منزل وارد می کند که نتیجه ای جز بیماری برای اعضای خانواده به همراه نخواهد داشت. انرژی مثبت در منزل به گردش درآمده و به دنبال منبع آبی برای استقرار و ساکن شدن در آن می گردد و اگر با آب و چیزی مثل تنگ ماهی پر از آب برخورد نکند همراه باد از منزل خارج شده و به جای دیگر نقل مکان می کند. پس سعی کنید با قرار دادن ظرف آبی انرژی وارد شده به منزل خود را حفظ کنید.

 

قانون دوم:

 اجازه ندهید تلویزیون در اتاق خواب شما قرار داده شود. اگر شما نمی توانید عادت تماشای تلویزیون در اتاق خواب خود را ترک کنید پس لازم است بعد از تماشا، آن را با پوششی پلاستیکی بپوشانید. فراموش نکنید بر پلاستیکی بودن پوشش آن تاکید شده است چرا که جنس دیگر با بقای انرژی در فضای اتاق خواب مغایرت دارد.

 

قانون سوم:

 نباید هیچ آینه ای در مقابل و تختخواب شما قرار گیرد.

آینه را در مکان های مورد علاقه خود مخصوصا اتاق خواب قرار ندهید.

آینه ها نباید سرویس بهداشتی یا آشپزخانه و و اجاق گاز را نشان دهد.

 

قانون چهارم:

 یک منبع آب داخل منزل و در مکان مورد علاقه خود قرار دهید تا هر آنچه را که آرزو دارید و خواسته دل شماست به سمت و سوی شما کشانده و به زندگی شما وارد کند.البته جهت قرار گیری آن بسیار مهم است و در بخش های عنصر خاک و آتش نمی توانید قرار دهید.

 

قانون پنجم:

 اگر شما در منزل تنگ ماهی دارید مراقب باشید چرا که قرار دادن آن در مکان درست و صحیح می تواند سعادت و خوشبختی را برای شما به همراه داشته باشد. اما اگر شما آن را در مکانی نادرست قرار دهید ممکن است که باعث دعوا و مشاجره، ورشکستگی، فشارهای کاری و مشکلات و سختی های دیگر شود. اگر شما بعد از استقرار تنگ ماهی در مکانی شاهد نشانه ها و علائمی از این قبیل بودید سریعا نسبت به تغییر مکان آن اقدام کنید.

 

قانون ششم:

 در آشپزخانه خود هرگز وسایلی مثل یخچال، و اجاق گاز را کنار یکدیگر قرار ندهید.

زیرا تقابل آب و آتش باعث ایجاد عدم تفاهم و مشاجره در منزل می شود.

 • از نصب آینه روی سقف اتاق خودداری ‌‌كنيد.
 • از چیدن مبلمان زیاد و شلوغ‌كردن بیش از اندازه اتاق خودداری کنید.
 • توجه ‌‌كنيد‌‌‌، مبل یا کاناپه‌ای که در اتاق نشیمن گذاشته‌ايد مستقیماً در مسیر انرژی‌های در ورودی قرار نداشته باشد.
 • از قراردادن تصویر‌های جنگ و نبرد، افراد پیر و ستمدیده و تصاویر غم‌انگیز -به شکل نقاشی و عکس- خودداری کنید. حتی در مورد قراردادن عکس اقوام و فامیل و کسانی که از دنیا رفته‌اند زياده‌روي نکنید. این کار فضا را با انرژی یین پر می‌کند.
 • آویزان‌کردن هر نوع اسلحه که حال و هواي جنگ را برای انسان زنده می‌کند می‌تواند باعث بروز مکرر مشاجره با اعضاي خانواده و دوستان نزدیک شود و باید از آنها خودداري كرد.
 • توصیه می‌شود همیشه يك ظرف با میوه‌‌ تازه و یا گل‌‌ تازه روی میز ناهار‌خوری بگذاريد.
 • از قراردادن شومینه در قسمت شمال خانه خودداری ‌‌كنيد زیرا شومینه نماد آتش و بخش شمالی نماد آب است و در این خانه‌ها همیشه بحث و بگو‌مگو وجود دارد زیرا یک چرخه مخرب در این بخش ايجاد كرده‌اید پس بهتر است شومینه را خاموش نگه دارید و از وسایل چوبی در این فضا استفاده ‌‌كنيد‌‌ تا یک نیم‌چرخه مولد ایجاد شده و اثر مخرب آن برطرف شود.

 

قانون هفتم:

 برای بچه ها بهتر است که وقتی که در حال نوشتن و درس خواند هستند پشت به دیوار باشند. این مساله خیلی مهم است که میز تحریر فرزندتان طوری قرار گیرد که هنگام نشستن پشت فرزندتان به سمت دیواری از جنس خاک باشد.

وجود دیوار این حس را در فرد تقویت می کند که دارای نیروی حمایتی بسیار قوی بوده و این حس کمک می کند برای مدت طولانی بتواند به درس خواندن یا نوشتن خود ادامه دهد و از جابه جا شدن مداوم که حاصلی جز عدم تمرکز ندارد جلوگیری شود.

 

قانون هشتم:

 اگر می خواهید خوابی راحت داشته باشید سعی کنید تختخواب شما به دیواری از جنس خاک تکیه داشته باشد. وجود چنین دیواری به شما کمک می کند تا از خوابی عمیق و راحت برخوردار شده و هنگامی که از خواب بر می خیزید به خاطر استراحتی کامل و عمیق سرشار از انرژی و طراوت باشید. همچنین هنگام کارهای روزانه حس آرامش بخش تری خواهید داشت. در فنگ شویی کلی بهتر است اتاق خوابها در بخش شمالی خانه قرار داشته باشد نه جنوبی

 

 قانون نهم:

 اگر کودک شما زیاد بیمار می شود شاید علت آن را در محل استقرار اتاق خواب وی بتوان جستجو کرد.

سعی کنید اتاق خواب او را تغییر دهید شاید تغییر فضا در جلوگیری از ابتلای او به بیماری های مختلف موثر واقع شود. در غیر این صورت قرار دادن پنکه سقفی برای به جریان انداختن هوا و انرژی موجود در آن برای حل این مشکل تاثیرگذار بوده و می تواند کودک شما را از این مشکل برهاند.

 

قانون دهم:

 پنجره اتاق خواب خود را حداقل ٢٠ دقیقه باز بگذارید تا انرژی مثبت به داخل اتاق وارد شده و در آن جریان یابد. این کار باعث می شود که مجبور نباشیم هر شب در اتاقی که انرژی در آن ساکن و محبوس مانده بخوابیم، زیرا این کار نتیجه ای جز بروز بیماری برای ما ندارد. باز گذاشتن پنجره به جریان هوای ساکن کمک کرده و هوا و انرژی تازه و شاداب را وارد محل زندگی ما

می کند. همچنین زدودن گرد و خاک از وسایل و لوازم منزل نقش مهمی در جریان داشتن انرژی در محل زندگی ما دارد. در این حالت انرژی مثبت و موثر به راحتی در تمام نقاط خانه به جریان افتاده و در هر نقطه اثربخشی خاص خود را به همراه خواهد داشت.

 

قانون یازدهم:

 • به اعضای خانواده خود اعلام کنید که در روز حداقل یک وعده غذا باید در کنار هم صرف كنند. زمان صرف این وعده غذا را با همه هماهنگ کنید و اگر لازم شد‌‌‌، برای رسیدن همه صبر کنید. این کار روابط خانوادگی را تقویت می‌کند (به یاد داشته باشید: خانواده‌ای که با هم غذا می‌خورند‌‌‌، با هم باقی می‌مانند).
1 نظر
 1. سارا می گوید

  عالی بود امکانش هست فلسفه روش کردن عود رو هم در مدیتیشن بگید… سپاس فراوان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.