چیدمان آرامش بخش اتاق کودک بر اساس علم فنگ شویی

چیدمان آرامش بخش اتاق کودک بر اساس علم فنگ شویی

 

اتاق کودک:
بايد ساده، راحت و مملو از نشانه ها و امكاناتی برای ایجاد آرامش و خلاقیت باشد، فضا هايی برای پرورش خويشتن و لذت  آسودگی خاطر دوران كودكی است. کودکان در جريان رشد به سرعت تغيير می كنند، ماه به ماه عوض می شوند، بنابر اين روشن است كه آنها نياز دارند كه اين روند در محيط اطرافشان نيز بازتاب پيدا كند؛ دست كم دو سال يكبار بر اساس رشد کودک بايد اثاثيه را دوباره بچينيد و آرامش اتاق را تجديد كنيد.
اما آیا شما با روش های این کار آشنا هستید؟! چگونه می توان آرامش را برای کودکان فراهم کرد؟! با ما همراه شوید و اصول طراحی دکوراسیون اتاق کودک را در علم فنگ شویی بیاموزید.
مهمترین اصل علم فنگ شویی رفع انباشتگی و پاکسازی است. فنگ شویی هنری است ساده، انعطاف پذیر و ملموس برای افزایش نشاط، آرامش و تعادل در زندگی روزمره که با همه ی سبک های دکوراسیون داخلی سازگاری دارد.
این هنر نیز مانند هر موضوع و مبحثی دارای زمینه های فکری و اصلو محاسباتی متفاوتی است که برخی رمز گونه و دشوار و برخی کاربردی و اساسی هستند.
شاید این برای کسی که تازه با فنگ شویی آشنا شده بسیار گیج کننده و پیچیده به نظر آید اما اگر شما از ابتدا به سادگی شروع کنید و قدم به قدم پیش بروید به زودی به این علم مسلط خواهید شد.
كودكان همچون ديگران نسبت به رنگ ها، شكل ها و تصاوير واكنش نشان می دهند. انتخاب درست رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب آنها می تواند در روحیه آنها بسیار تاثیرگذار باشد. کودکان در اين فضا باید مقررات داشته و محيط شخصی شان را اداره كنند.
جهت پروراندن فعاليت و همچنين خواب كودك، مراقب اتاق او باشيد رنگ آبی ممكن است خيلی سرد باشد و حس یین بودن را ایجاد کند به ويژه اگر اتاق رو به شمال باشد و نور كمی دريافت كند. رنگ ديوار و پارچه های به كار رفته كه تر كيبی است، از آبی سرد با رنگ های گرم تر، به خاطر نياز كودک به ثبات و نظم خوب است.
و یا رنگ قرمز خیلی گرم بوده و حس یانگ بودن را داشته باشد و خواب نا آرام و پریشان را برای کودکان ما ایجاد خواهد کرد. بنابر این در تعادل سازی و بهبود محیط و حس امنیت و آرامش تعادل و هارمونی را باید رعایت نمود. 
رنگ سبز روشن می تواند برای اتاق كودك بسيار مناسب و چشمگير باشد و جهت شرق نيز مناسب است زيرا يادآور طلوع خورشيد است و انرژی و شادی را در آغاز روز به آنها هدیه می دهد.
در صورت امكان كودكان سنين مختلف را از هم جدا كنيد تا به همديگر متكی نباشند و تنها بودن به آنها كمك می كند تا حس استقلال و اعتماد به نفس خود را رشد دهند. اتاق کوچک آنها می تواند قلمرو شخصی آنها باشد تا بتوانند به وسیله آن مدیریت را تمرین کنند.

کتابخانه های کودکان حتما باید در قفسه های درب دار قرار داشته باشد.

در اتاق خواب كليد چراغ مطالعه يا آباژور در كنار تخت آنها باشد تا هر گاه كه بخواهند بی آنكه از رختخواب بيرون بيايند مطالعه كنند و یا از نور محیط تا زمان خواب بهره مند باشند.
از تخت خواب طبقه ای اجتناب كنيد؛ با استفاده از این نوع تخت خواب يك كودك خيلی نزديك به سقف قرار دارد در حالی كه ديگری در قسمت پايين و در فضای تنگ قرار دارد.
مبلمان راحتی و اثاثيه ساخته شده از مواد طبيعی از جمله فرش، موكت، قالی پشمی، قاب بندی های چوبی و كاغذ ديواری كه همه با عنصر چوب و رشد در ارتباط اند، نيز توصيه ميشود.
  • نکته: لطفا به هیچ عنوان از فرش ماشینی و حتی فرش های تزینی که الیاف مصنوعی دارند در اتاق فرزندان خود استفاده نکنید.
  • باید از استفاده نمودن عنصر چوب و رنگ سبز نیز جوانب اعتدال را رعایت نمود. زیرا اگر تعادل رعایت نشود در کودکان شما بلوغ زود رس را به ارمغان خواهد داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.