زلزله دارای فواید علمی است یا یک بلای طبیعی مضر است؟

این سوالاتی است در مورد فواید زلزله است که در این متن به آن پاسخ داده می شود .

 • زلزله بر اساس چه مسائلی به وجود می آید ؟!
 • چه فعل و انفعالاتی در زمین رخ می دهد که باعث به وجود آمدن این پدیده می شود؟!
 • آیا زلزله دارای فواید است یا یک بلای طبیعی به حساب می آید؟!

ارتباط زلزله با خسوف و کسوف

همیشه بعد از یک کسوف یا خسوف ما شاهد یک سری فعل و انفعلات بر روی کره زمین هستیم! زیرا ستاره ها وسیارات در کائنات انرژی های متفاوتی را در آن لحظه به کره زمین وارد می کند . تکنولوژی هنوز نتونسته از زمان دقیق

 • سیل
 • سونامی
 • باد 
 • طوفان 
 • زلزله

آگاهی پیدا کند و آن را تخمین بزند که دقیقا چه روز و چه ساعتی اتفاق می افتد.
چیزی که من همیشه می گویم این است  که از زمان وجود کره زمین فصل ها تغییر پیدا نکردند و همچنان طبیعت روند خودش رو بعد از میلیاردها سال داره طی می کند و تکنولوژی هیچ تاثیری بر روی آن نگذاشته و ما با علومی که در دست داریم باید زندگی خودمان را همگام با طبیعت پیش ببریم.

زمانی که شما قسمتی از بدنتان زخم می شود و یا بیمار می شوید بدن شروع به ترمیم جاهای که آسیب دیده می کند و خودش را مورد بازسازی قرار می دهد . علاوه بر این که شما با دارو این ترمیم را زودتر انجام می دهید.

بازسازی زمین

زمین نیز مانند انسان نیاز به بازسازی و ترمیم دارد !

زمین باید خودش را ترمیم کند که به صورت سیل ، باد و طوفان و یا زلزله خفیف یا قوی خودش را نمایش می دهد و تغییراتی را بر روی کره زمین ایجاد می کند . این عوامل طبیعی مثل زلزله که ما آن ها را به عنوان بلایای طبیعی می شناسیم در واقع نعماتی هستند برای زمین .

در حقیقت بلایای طبیعی ، بلا نیستند !

جالب است که بدانید ، ضرب المثلی داریم که می گوید :

همیشه در یک شر، خیری هست !

و این شرایط که همه ما آن را همیشه بلای طبیعی می نامیم ، فواید بسیاری را برای ما انسانها به همراه دارد که ما از آن ها بی خبر هستیم.

ما انسانها باید شرایط این واقعه طبیعی را بشناسیم ! زندگی خودمان رو بر اساس آن ها بسازیم . مثلا خانه هایی که در مقابل زلزله و طوفان محکم باشند وقتی که شرایط مهیا باشد ، دیگر نیازی به ترس و استرس نخواهد بود که اگر همین حالا زلزله اتفاق بیفتد ، چه فاجعه ای به بار خواهد آورد. که در ادامه برای شما مخاطبان عزیز فنگ شویی ایران از فواید زلزله برای زمین خواهم کرد. موسسات تحقیقاتی بسیاری در این زمینه و عواقب و مضرات وشاید فواید آن تحقیق و مطالعات فراوانی انجام داده اند.

اما موسسه تحقیقاتی piranchr نتایج جالبی از تحقیقات خود را طی ۴۵۰ زلزله در سراسر دنیا منتشر کردند! این موسسه چند ملیتی فواید زلزله را برای کشورها در ۲۹ مورد بیان داشته که چند مورد آن را عنوان می نماییم .

فواید زلزله در جهان:

۱️⃣ سال ۱۹۶۹ در الاسکا:

سبب شد مسیر رودخانه به معدن طلایی زیر زمینی هدایت شود ! طلای شستشو شده با رودخانه در سطح زمین جاری شد که از آن سال الاسکا مرکز کشف طلا در دنیا گشت.

۲️⃣ سال ۱۹۹۲چین:

به علت این زلزله ، شیب زمین به سمت دشت خشک تینهان تغییر یافت ! سیلاب رودخانه خاک غنی شستشو شده کوه ها را در دشتی وسیع ته نشین کرد که در حال حاضر جزو زمینهای بسیار حاصلخیز دنیاست.

۳️⃣ سال ۱۹۹۵چاد:

این زلزله سبب شد هجوم ۳۸ میلیون ملخ در صحرای افریقا و تخریب هکتارها زمین کشاورزی در شمال افریقا پایان یابد. با این زلزله ملخ ها با امواج فراصوتی زمین گیر شدند و قادر به ‌پرواز نبودند و به سبب گرسنگی هم‌خواری آنها شدند و کلا از بین رفتند.

۴️⃣ سال ۱۸۳۴شیلی:

سبب شد صخره های ساحلی ۱۳ متر نشست کنند ! این باعث هجوم میلیونها ماهی برای تخم گذاری و صید هزاران تن ماهی گشت. (خلیج فنتاگواس)

فواید زلزله | مرجع فنگ شویی ایران

۵️⃣ سال ۱۸۹۳ کلمبیا:

این اتفاق باعث شد که رودخانه اروادگیا تغییر مسیر داده و با نفوذ به منطقه مادکیا ۱۳ معدن را شناسایی کنند.

۶️⃣ سال ۱۹۹۰ ژاپن:

پس از حادثه جزیره فکودیمو ، ظاهر شد و یکی از آب های گرم اقیانوسی بسمت جزایر آمد و رونق بسیار ماهیگیری را سبب شد.

۷️⃣ سال ۱۹۹۴ مغولستان:

زلزله سبب شد دشت خشک مغولستان صاحب تغییر سفره های آب زیر زمینی و جهت مسیر در زیر گسل شود و عمق دست یابی به ۷ متر کاهش یابد.

۸️⃣ سال ۱۹۹۳ هند:

سبب شد ۱۲ غار زیبای آهکی نمایان و دو‌ معدن بزرگ هند کشف گردد.

۹️⃣  سال ۱۹۹۴ نیوزلند:

سبب شد که ارتفاع سطح کوه والیلاندر این کشور ۲۰ سانتی متر کاهش یابد ! همین امر سبب عبور مه اقیانوسی و ایجاد جزیره مه با ظرفیت پذیرش سالانه ۶ میلیون گردشگر در این کشور شود.

🔟 ایران

زلزله سال ۱۳۶۹ رودبار و ۱۳۸۲ بم:

طبق گزارش مرکز زلزله نگاری ایران این زلزله ها در رودبار و بم اتفاق افتاده است . این زلزله از نظر علمی نیز توانست مزایای زیر را با خود به همراه داشته باشد .

 • ردیابی ۳۴۰ معدن با ارزش زیر زمینی توسط ماهواره ها 
 • کشف ۸ حوزه بزرگ نفتی 
 • کشف ۱۲ حوزه وسیع گازی

همه این برکات بر اثر جابجایی سطوح زیرین زمین قابل بهر برداری شود!

این‌موسسه معتقد است با این دو زلزله منابع آب زیر زمینی به سمت سطح و با شیب ملایم بسمت کویر مرکزی حرکت می کند. یعنی افزایش منبعی در خشک ترین منطقه ایران. زلزله یکی از قوانین طبیعی طبیعت است که با رعایت نکردن اصول پیشگیری تبدیل به مصیبت و فاجعه می گردد. این موسسه معتقد است زلزله ها در ایران گر چه تلفات و‌خسارات بسیار داشته (که آن هم مقصر ایرانی ها هستند) ولی باعث شده است که ایرانی ها بتوانند از انرژی گرمایی زمین بر اثر جابجایی گسل ها انرژی پاک بدست آورند (مانند مشکین شهر) . اما نیوزلند توانسته روشنایی ۵۰ شهر را تامین کند ولی ایرانی ها نتوانسته اند هیچ استفاده گسترده ای از آن را داشته باشند .

نتیجه گیری

بر خلاف تصورات همه زلزله می تواند نعمت باشد!

زلزله در ایران | فنگ شویی ایران

از این اتفاق تخت عنوان بلای طبیعی یاد می شود که این صحیح نیست! اما در این مطلب آن را به عنوان یک موهبت خدادادی برای انسان در نظر گرفتیم و توانستیم به صورت علمی مفید بودن آن را به اثبات برسانیم . عدم آگاهی ما از لحظه وقوع آن باعث شده که ما آن را به این نام بشناسیم . این در صورتی است که ما بر روی کمربند زلزله قرار داریم . فواید زلزله های کوچک و بزرگ نیز مشخص است .

همه ما باید آماده باشیم !

شاید سوال شود که چگونه ؟ آماده سازی ما ایرانی ها باید به صورت زیر باشد .

 1. ساختن بناهای مقاوم
 2. آموزش نحوه چیدمان در منزل
 3. آموزش جلوگیری از آسیب در حین وقوع
 4. آگاهی بیشتر در مورد چگونگی اتفاق افتادن زلزله

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.