فنگ شویی تحصیلی

0 79
بر اساس این دانش راههایی برای انگیزه تحصیل و آموزش وجود دارد و مهم ترین بخش شمال شرق اتاق دانش آموزان می باشد که باید انرژی این بخش را بررسی نمود.
شمال شرق از نظر جغرافیایی با خود انرژی آگاهی، موفقیت در کسب دانش،تحصیل، معرفت و رحمت می باشد.
در ابتدا مهم است که مطمئن شوید هیچگونه آشفتگی و انباشتگی در این بخش وجود نداشته باشد و باید تمام شلوغی ها برطرف شود. باید تمام مقالات ، یادداشت هایی که استفاده نمی شوند و فایل ها را سازمان دهی نمود، زیرا باید جریان انرژی را فعال و ذهن را آزاد کرده زیرا همه اجسام از خود انرژی دارند که روی ذهن ما تاثیر خواهند داشت و ما برای اینکه بتوانیم بهترین استفاده را از ذهن و کار خود داشته باشیم فضایی آرام با بهترین چرخش انرژی را ایجاد نمائیم.
🌸🌸🌸🌸
– استفاده از تصاویر افراد مانند ، آلبرت انیشتین و افرادی که دارای نوابغ هستند می تواند انگیزه و انرژی بسیار خوبی را برای دانش آموزان در تحصیل داشته باشند.
– استفاده از موسیقی به مدت ۱۰ دقیقه می تواند روی مغز تاثیر بسیار زیادی بگذارد مانند صدای آرامش بخش و طبیعت و سعی کنید از موسیقی های جاز و راک و مشابه استفاده نکنید.مطالعات نشان داده اند که موسیقی بر روی مغز موثر بوده ایجاد بهره وری در زمینه مطالعه را افزایش خواهدداد.
– اگر روی میز تحریر خود درس می خوانید استفاده از یک گوی کریستان در بخش شمال شرق میز می تواند انرژی دانش و تمرکز شما را بالا ببرد زیرا شمال شرق دارای انرژی خاک است و برای تقویت این بخش بسیار مناسب است
– سعی کنید از گذاشتن ساعت زنگ دار و یا هر گونه وسایل الکترومغناطیسی در کنار تختخواب فرزندان جلوگیری نمایید زیرا حرکت عقربه های ساعت تولید جریان انرژی و حرکت را به وجود می آورد و ساعتهای الکترومغناطیسی با جریان الکتریکی خود انرژی االکتریکی را فعال می کنند که تمام این موارد بر ذهن و جسم افراد تاثیر گذار خواهد بود و خواب ناآرام را به همراه خواهد داشت بنابر این سعی کنید حداقل ۲ متر از تختخواب و محل خواب شما فاصله داشته باشند تا بتوانید یک استراحت کامل و مفید را تجربه کنید.
– مطمئن شوید میز تحصیل و مطالعه فرزندان شما در جهت مناسبی قرار داشته باشد . از گذاشتن میز روبروی دیوار پرهیز کنید و سعی کنید جهت نشستن به گونه ای باشد که دیوار پشت به آنها باشد زیرا روبروی دیوار حس بی قراری و تعلل می نماید و به جای اینکه ذهن را باز نگه دارد ایجاد سردرگمی و اضطراب را به وجود می آورد. نشستن پشت دیوار ایجاد حمایت می کند و سعی کنید از یک عکس و یا تصویر کوه نیز روی دیوار استفاده کنید.
– نشستن به طور مستقیم روبروی پنجره باعث می شود که تمرکز هنگام مطالعه برای فرزندان کاهش پیدا کند . بهترین جهت برای مطالعه جهت کوآ ( جهت کوآ بر اساس یک سری فرمولهای ریاضی و محاسبات مشخص می شود که برای هر فرد جهت متفاوت می باشد) و یا شمال شرق اتاق برای تمامی افراد می باشد.
– توجه داشته باشید درب اتاق فرزندان روبروی توالت یا راه پله قرار نگرفته باشد و اگر این چنین است از یک پارتیشن و یا بادآویز فلزی بالای سر درب اتاق استفاه کنید.
📝✏️📖📙📐📏📜
فنگ شویی و تحصیل
اگر به دنبال بهبود نمرات درسی در مدرسه هستید یا رسیدن به نتایج علمی بهتر از جهت شمال شرق در منزل و اتاق و در میز کار خود بیشتر استفاده کنید. بدین منظور که در جهت شمال شرق اصلی خانه از عنصر زمین است از توپ کریستال و یا کره زمین کریستالی استفاده کنید تا بتوانید این جهت را بهتر و بیشتر شارژ نمایید. علاوه بر این عنصر آتش نیز در تقویت این جهت می تواند کمک به سزایی داشته باشد و بدین منظور می توانید در شمال شرق از لامپها و چراغ های قرمز رنگ استفاده کنید و با وجود عنصر آتش می توانید عنصر خاک (شمال شرق) را نیز تقویت کنید.
📝📏📜✏️📖📙📐
فنگ شویی و تحصیل
ورودی- خروجی : برای جلوگیری از خواندن مجدد از فرزندان خود بخواهید در هنگام مطالعه از مطالب اصلی نت برداری کنید و آنها را سازماندهی کنید و آنها را می توانید با رنگهای مختلف بنویسید این کار باعث می شود قدرت یادگیری بالا رفته و بیشتر و بهتر در ذهن فرزندان جای گیرد. به محض اینکه سر امتحان و یا جلسه نکته ای وجود داشته باشد یادآوری مجدد آن در ذهن به راحتی اتفاق خواهد افتاد.
این ایده و نظایر آن بسیار موثر است زیرا “امواج مغزی موزون و قدرتمندی ایجاد می کنند” که به گفته پژوهشگران، مشابه الگوی امواج الکتریکی مغز در لحظات الهام خلاق است . این تمرینات تعادل بین دو طرف مغز را از نو برقرار می کند و الگوی از امواج مغز برای الهام خلاق خلق می کند که همه با بخش ها در آن به هم پیوند و یکی می شوند به عبارت دیگر در این حالت شما با هر دو طرف مغزتان کار می کنید.
برای یادگیری بهتر باید از دو طرف مغز استفاده نمود هم راست بخش احساسات و هم چپ بخش منطق و محاسبات تا در زمان بهره برداری هر دو طرف مغز به کمک
تان بیاید و آنجه را نیاز دارید به بهترین نحو بدست آورید.
-اگر برای روابط و فرمولهای بسیار مهم که در ذهن جای نمی گیرند آنها را در بالا گوشه سمت چپ کاغذ یادداشت کنید این کار باعث می شود که وجه چپ مغز و منطق فعال شده و با چند بار نگاه کردن به آن در ذهن جای گیرد و بالعکس برای اشعار و مطالب احساسی می توانید از گوشه ها و برگهای سمت راست و به صورت رنگی استفاده کنید.
استفاده از رنگ زرد برای کلمات کلیدی
استفاده از رنگ صورتی برای نمادگرایی و نمادها
استفاده از رنگ آبی برای توصیف
رنگها به صورت کد اطلاعاتی در ذهن قرار می گیرند.
فنگ شویی تحصیل
✏️📜📝📙📐📖
-ذهن مانند نقشه عمل می کند یکی دیگر از راه های بسیار خوب برای سازماندهی اطلاعات، قراردادن اطلاعات در این نقشه است. از قالب درفت یا چارت و یا یک دایره که اطلاعات به آن راه پیدا کند می توانید اطلاعات را به صورت یک نقشه در آورده و آن را در ذهن قرار دهید بر گرفته از نقشه برداری ذهن نویسنده Tuny Buzan
-محدود کردن سایت های اجتماعی- زیرا این سایتهای سرگرم کننده می تواند ذهن را از یک سازماندهی مناسب و از یک روند مطلوب بازدارد و یک آشفتگی ذهنی و با مطالب متفاوت و پراکندگی در ذهن ایجان کند این مساله یک دقدقه بسیار بزرگ برای پدر و مادرها می باشد . انجام یک معامله با فرزندان و تنها اجازه دادن در ساعات مشخص از روز و یا تنها پس از انجام تکالیف و مشق شب می توانند از چت کامپیوتر استفاده کنند. وقتی که اطلاعاتی را می خواهید در ذهن ذخیره کنید نیاز به یک تمرکز و استفاد از بخش چپ مغز می باشد وجود سایتهای جانبی و یا شبکه های اجتماعی هنگام مطالعه باعث اختلال در ذهن شده و یادگیری را کمتر و سرعت را پایین تر خواهد آورد.
بر اساس علم فنگ شویی یک راه برای ایجاد انگیزه تحصیل و فعال نمودن این انرژی برای دانش آموزان قراردادن یک جهان از جنس کریستان در قسمت بالا و سمت چپ اتاق دانش آموزان است. این کار باعث می شود انرژی شانس تحصیل ، بورسیه، و نام وشهرت برای دانش آموزان فعال شود.
فنگ شویی ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.