اهمیت علم فنگ شویی

 

اهمیت علم فنگ شویی

علم فنگ شویی بر اساس دانشی کهن است که قادر است زندگی انسان را به طور عمیق و پایداری دستخوش تغییر کند، علم فنگ شویی قادر است اساس زندگی ما و خانواده مان را در جهاتی بسیار خوب و هدفمند سوق دهد و ما را به صورتی کاملا بنیادین در جهت خوشبختی و درک و آگاهی بیشتر حرکت دهد، به کمک این دانش میتوانیم سادگی را در ذهن خود پرورش دهیم و پیرامون خود را آنگونه که زیباست ببینیم، به طوره ساده و اساسا اگر بخواهم نحوه عملکرد این علم را در زندگیمان بگویم، به این شکل است که  ما از لحظه تولدمان تا به حال همیشه و به طور مدام در محیط قرار داشته و زندگی کرده ایم، و این را نیز باید بدانیم که محیط و اطراف ما آغشته از جریان هوشیار الکترومغناطیسی است که انرژی محیطی می نامیمش و ما بخش بیشتر انرژی خود را که اساس سلامت ما را نیز رقم می زند از طریق تنفس که کاملا غیر ارادی است بدست می آوریم، حالا فکر می کنید تنفس ما در محیط های متفاوت، ذهن، احساسات و به طور کلی حال ما را تغیر نخواهد داد؟

جواب ساده است، نفس کشیدن خودتان را در خانه با نفس کشیدنتان را در یک مکان سر سبز و کنار آبشار مقایسه کنید؟ حتی اگر الان هم چشمانتان را ببندید و این دو را تصور کنید به طور قطع جوابتان مثبت است، و حالتان در هر دو مکان با هم متفاوت است و باز هم به طور حتم این را احساس کرده اید که حال و احوالتان با تنفس کنار آبشار خیلی بهتر از مکان اول بود.

بنابراین به این نتیجه می رسیم که انرژی محیطی که در هر دو مکان وجود داشت با هم متفاوت بود که باعث تغییر احوال ما شد، نکته جالب اینجا است که فنگ شویی به طرز عمیق و ساده ای می تواند انرژی محیطی خانه ما را نیز به همان حالت دلنشین و پرنشاط در آورد، به طوری که این اولین قدم است برای حرکت به سوی معنای زندگی.

اگر بخواهم قدری در مورد تاریخچه این دانش بگویم، ریشه و نقطه شروعش را در کشور چین می یابیم، کشوری با قدمت چندین هزار ساله، پنج هزار سال پیش مکاتبی چون تائوئیسم و کنفسیوس بنیان شکل گیری علم فنگ شویی را ایجاد کردند و هر کدام تاثیرات بسیار عمیقی در شکل گیری این دانش داشتند، به طور خلاصه و بسیار کلی در مورد هر کدام ازین مکاتب می تون گفت؛ تائوئیسم بیانگر راه و روش و نوع حرکت این عالم است که در واقع به چگونگی مسیر این جهان می پردازد و قدرت پذیرش و درک انسان را از عالم خویش بالا می برد، به بیانی دیگر نگاهی تازه یا نزدیکترین نگاه به واقعیت را برای انسان می تواند رقم بزند. اما در طرفی دیگر مکتب کنفسیوس است که بیانگر نظم، قانونمندی و هماهمنگی این عالم بی انتها است، همانطور که همه ما می دانیم نظم و قانونمندی بسیار خاص و زیبایی برین عالم حاکم ست که انسان با شناخت بهتر و عمیق تر ازین نظم بهتر می تواند در زندگی خود قدم بردارد.

اساس کار در علم فنگ شویی بررسی کیفیت و چگونگی انرژی محیطی در جهت های مغناطیسی مختلف است، همچنین وضعیت حرکت ستارگان و تاثیراتشان بر زندگی ما می باشد، به عبارتی ساده تر می توان ساختار انرژیکی تمامی مواردی که اطراف ما وجود دارد را شناخت، و از آن ها در حوزه ها و بخش هایی از فضای خود استفاده کرد که با انرژی محیطی آن حوزه سازگاری و هماهمنگی داشته باشد، به عنوان مثال برای قرار دادن یک آکواریوم در فضا علاوه بر در نظر گرفتن اصول طراحی، می توانیم حایگاه و یا جایگاهایی را براش انتخاب کنیم که تعادل انرژیکی فضایمان نیز به هم نخورد.

به علاوه همانطور که می دانیم تغیرات مختلفی که در محیط های زندگیمان رخ می دهد می تواند شکل و حرکت زندگیمان را نیز تغییر دهد، شاید از کسی شنیده باشیم که می گوید از زمانی که وارد این خانه شدم حال و روحیه ام بهتر است، دیگری می گوید از زمان تعویض خانه ام وضع مالیمان بهتر شده و یا کس دیگری که می گوید بعد از سالها اجاره نشینی در این خانه توانستم خانه ای چه بسا کوچک برای خود بخرم! و یا به عکس این قضایا! تا به حال به علت واقعی این اتفاقات و چگونگی ارتباط مستقیمی که بین خانه و افرادی که در آن زندگی می کنند فکر کرده اید؟ نکته ی دیگری که در فنگ شویی وجود دارد، بررسی همین موارد مهم در زندگی است که می توانیم علت این اتفاقات را بیابیم و آن را در راستای بهتر شدن وضعیت فرد تغییر دهیم، چراکه دلیل اصلی به وجود آمدن همه ی این اتفاقات کیفیت وضعیت تعادل انرژی در خانه ماست.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.