ایران باستان بر اساس علم فنگ شویی و هماهنگی با طبیعت

0 89
ایران باستان بر اساس علم فنگ شویی
 • هشت دری ها
 • هشت دری هایی که قبل از ورودی خانه  در معماری قدیم ایران و بر اساس علم فنگ شویی بوده انرژی دراین هشت دری یعنی چهار جهت اصلی و چهار جهت فرعی به جریان می اندازد این انرژی به خانه ورود پیدا می کند و متعادل شده و به تمام منزل می رسید
 • سرویس بهداشتی خارج از خانه
سرویس های بهداشتی بیشترین انرژی منفی را در فضاها ایجاد می کند این انرژی به عنوان انرژی مخرب در فضا انتشار پیدا می کرد زیرا دفع فضولات بدن است و بخش نظافت و زودن انرژی های منفی که در گذشته خارج از محیط زندگی ساخته می شد و در بعضی شهرها حتی پله می خورد و به پایین می رفت ولی امروزه این فضاها به داخل خانه ها منتقل شده و بدتر از آن در محیط اتاق خواب آورده محیطی که بسیار مهم است بنابر این باعث شده که هنگام خوابیدن و بیدار شدن احساس خستگی داشته و یا احساس خوشایندی نداشته باشیم و به نوعی انرژی این چرخه ها را با دست خود بهم زده ایم
 • پنجره های رنگی
در زمان های قدیم پنجره های رنگی بسیار کاربردی بود و این رنگ ها که نمایانگر ۵ عنصر و ۵ رنگ هستند که زمانی که خورشید طلوع می کرد و به این رنگ ها می تابید ۵ عنصر را متعادل کرده و به فضای داخلی ما منتشر می شود .
و علاوه بر آن در زمان های قدیم وسیله ای به نام توری برای دفع حشرات مانند پشه وجود نداشت و این انعکاس نور مانند توری عمل کرده  و مانع از ورود حشرات به داخل خانه می شد زیرا چشم حشرات نسبت به این رنگها رفلکس نشان داده و مانع از ورود آنها به محیط داخل خانه می شد.
 • اندرونی و بیرونی و بهار خوابها:
در خانه های قدیمی ایران همیشه بخشی تابستانی و زمستانی متفاوت بود و مانند کوچ کردن و از بخشی به بخش دیگر منتقل می کردند زیرا بر اساس چرخش انرژی ها و زاویه خورشید و اینکه خودشان را بر اساس طبیعت هماهنگ می کردند و از انرژی های طبیعت به بهترین شکل استفاده می کردند به همین دلیل میزان بیماری، استرس ، تنش در زمان قدیم به نوعی بسیار کمتر از زندگی امروزه ما بوده
 • خانه تکانی
یکی از مهم ترین و اصولی ترین تکنیک ها در علم فنگ شویی خانه تکانی است و بحث دور ریختن انباشتگی ها و تمیزی و زدودن گردو خاک است خانه تکانی ایران ما در حقیقت یک فنگ شویی اصولی و کاربردی است و جریا ن انرژی را به بهترین شکل ممکن به مثبت تبدیل می کند . انباشتگی ها را بطرف می کنیم و چیزهایی که نیاز به تغییر دارد و یا باید از خانه خارج شود و یا اینکه نو شود به بهترین شکل ممکن انجام می گیرد.
 • شب یلدا
شب یلدا نیز یکی از اصول فنگ شویی است و اینکه ما خود را برای فصل زمستان آماده می کنیم و خوراکی هایی که در این شب استفاده می شود که هر کدام فلسفه خاص خود را دارد .
 • قهوه خوردن به همراه آب :
قهوه نمایانگر یانگ است و آب نمایانگر یین زمانی که قهوه سطح انرژی به بالاترین سطح می رسد و افرادی که دچار طپش قلب می شود با خوردن آب آن را متعادل می کنند و در زمان قدیم زمانی که جوانی فوت می کرد در مراسم از شکلات داغ و یا قهوه از افراد پذیرایی می کردند زیرا در این جور مراسم سطح انرژی به حداقل رسیده و بدن به خاطر داغداری و عزاداری به پایین ترین حالت رسیده با خوردن قهوه یا شکلات داغ بدن را به حالت یانگ رسیده و سطح انرژ را به بالا می رسانند .
 • وجود بادگیرها و آسیاب های بادی و آبی :
که بر اساس علم فنگ شویی و معنای آن که باد و آب است و بیان کننده چرخش انرژی می باشد استفاده از بادهای منجیل و سیستان و بلوچستان که آسیاب و باد می چرخند و باعث چرخش سنگ ها می شوند و گندم ها را به وسیله این آسیابها به آرد تبدیل می کردند و امروزه به صورت نوین ازش استفاده می شود بادگیرها که شکلهای گوناگون دارند بلندترین بادگیربر سر باغ دولت آباد یزد است ممکن است اندازه بادگیرها درهمه جا متفاوت باشد ولی سازو کار آنها یکی است همه باد را به پایین و به درون خانه هدایت می کنند و با گردش هوا خانه را خنک می سازند و حوضچه هایی که در خانه یا وسط خانه تعبیه می شود باعث پالایش و جریان زلالی هوا می شود Exchange و تبادل انرژی را ایجاد می کرد.
Passive cauling system انرژی اضافه که این انرژی را وارد هشت دری می نمود
 • مساجد:
مساجد های که کاملا بر اساس قوانین فنگ شویی هستند گل دسته هایی که نماد بلند هستند عنصر چوب و بالای آن عنصر آب مسجد که مربع شکل هست عنصر خاک و گنبد بالای آن عنصر فلز هستند و تیزیی هایی که در بالای هر کدام وجود دارد عنصر آتش و از چرخه های علم فنگ شویی در بناهای مساجد استفاده شده که باعث می شود که بیشترین سطح انرژی و مثبت ترین فضاها را در مساجد داشته باشیم.
 • خوردن خوراکی ها بر اساس فصول و اینکه در هر فصل از همان خوراکی ها باید استفاده کرد زیرا سیستم بدن نیز هماهنگ با طبیعت است . در فصل تابستان سطح انرژی آتش به بالاترین سطح خود رسیده و انرژی آب در طبیعت به حداقل خود می رسد برای برقراری تعادل بدن نیازمند آب است بنابر این از کاهو، خیار، گوجه و… در این فصل استفاده می شود. در فصل پاییز عنصر فلز بالاتر بوده و دورن گرایی بیشتر است بنابر این از خرمالوی نارنجی ، پرتغال و نارنگی و انار در این فصل استفاده می شود که هم ترش هستند عنصر چون را تامین می کند و هم رنگ هایی برون گرایی که سطح انرژی برونگرایی را ایجاد کند.
بنابر این در هر چیز طبیعت وجود خداوند و خلقت همه موجودات و نعمتهایش که هر کدام با یک دلیل و برهان هست وجود دارد.
بیاییم خود را هم راستا و همگام با طبیعت پیش ببریم چه از نظر زندگی و چه از نظر فیزلوژی بدن تا از زندگی خود بهترین لذت را ببریم .

فاطمه دایی زاده

فنگ شویی ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.